Webnoviny - Svet

Koalícia si rozdelí aj miestnu štátnu správu

WEBNOVINY.SK

Predseda parlamentu Richard Sulík avizoval, že o programovom vyhlásení vlády začne NR SR rokovať 3. augusta. Foto: SITA/Jozef Jakubčo BRATISLAVA 15. júla (WEBNOVINY) – Koaličná rada sa v stredu dohodla na rozdelení postov na úrovni regionálnej a miestnej štátnej správy. Ako uviedla po rokovaní predstaviteľov koalície premiérka Iveta Radičová, obsadenie týchto postov je dôležité pre výkon legislatívy. Na tieto miesta budú vypísané výberové konania. Kandidáti musia spĺňať požiadavky odbornosti a dĺžky praxe.

Koalícia nerokovala o obsadení pozície riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS), ako to pôvodne avizovala Radičová. Uviedla, že podľa stanov SDKÚ-DS musí o takej nominácii rozhodnúť prezídium strany. To bude rokovať v pondelok a Radičová na ňom predloží návrh nominácie šéfa SIS. Ak ho prezídium schváli, následne bude o návrhu rokovať Koaličná rada.

Podľa informácií agentúry SITA by sa riaditeľom SIS mal stať Rastislav Káčer. Káčer bol päť rokov veľvyslancom v USA. Predtým pracoval v rôznych pozíciách pre slovenskú vládu. Svoju kariéru začal ako politický analytik ministerstva zahraničných vecí, kde sa prepracoval na vedúceho analytického oddelenia. V rokoch 1994 až 1998 pracoval na veliteľstve NATO v Bruseli. Po návrate z Bruselu sa stal vedúcim Oddelenia politického plánovania a generálnym riaditeľom pre bezpečnostnú politiku a multilaterálne vzťahy na MZV SR. V roku 2001 sa stal štátnym tajomníkom ministerstva obrany, kde bol zodpovedný za rokovania a prístupový proces Slovenska do NATO.

Predseda parlamentu Richard Sulík avizoval, že o programovom vyhlásení vlády začne NR SR rokovať 3. augusta. Sulík odmieta nočné rokovania parlamentu a preto poslanci budú o programe vlády zrejme rokovať viac dní. Po schválení programu bude vzápätí ďalšia schôdza NR SR. Poslanci sa zídu na osem dní aj v septembri. V októbri by mal parlament rokovať 10 dní od 12. októbra. Posledná schôdza parlamentu tento rok by sa mala začať 30. novembra a mala by trvať 17 dní. Poslanci by mali na nej rokovať o návrhu štátneho rozpočtu na rok 2011.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM