Webnoviny - Svet

Kobe Bryant premýšľa nad sezónou v Taliansku

WEBNOVINY.SK

MILÁNO 28. septembra (WEBNOVINY) – Počas nadchádzajúcej sezóny a lockoutu v zámorskej basketbalovej NBA by mohol hviezdny Američan Kobe Bryant z tímu Los Angeles Lakers hrať v Taliansku, ktoré je pre neho ako druhý domov, pretože v tejto krajine strávil časť detstva.

Virtus Bologna mu ponúka megakontrakt, podľa posledných dohôd by mal zinkasovať za 10 zápasov počas 40 dní 2,5 milióna dolárov.

„Je to dosť možné a sú to pre mňa dobré správy. Uvedomujem si, že je to príležitosť, nad ktorou v posledných dňoch veľa rozmýšľam,“ povedal Bryant pre taliansku Gazzettu. Tridsaťtriročný rozohrávač strávil pár rokov v Taliansku, pretože jeho otec hral v rokoch 1984 – 1991 na Apeninskom polostrove a neskôr bol vlastníkom klubu Plompia Milano.

„V Taliansku som naberal prvé skúsenosti, učil sa strieľať na kôš a základné herné systémy. Je pre mňa česť prísť hrať späť do Talianska,“ pridal ešte Kobe Bryant. O skúseného hráča mal záujem aj turecký Besiktas či klub z Číny. Virtus tiež nedávno oslovil argentínskeho basketbalistu Emanuela Ginóbiliho, ktorý hral v Bologni predtým, ako odišiel do klubu San Antonio Spurs v roku 2002.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM