Aktualizované Správy Krimi

Kočner mal údajne rok a pol platiť sledovanie Jána Kuciaka

Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pokračuje. Na svet prichádzajú ďalšie svedectvá.

Ilustračný obrázok k článku Kočner mal údajne rok a pol platiť sledovanie Jána Kuciaka
Zdroj: Facebook.com/Polícia Slovenskej republiky

Ako informuje Denník N, Peter Tóth, bývalý šéf kontrarozviedky SIS mal vypovedať na polícii. Podľa portálu mal priznať, že si Marián Kočner údajne platil sledovanie Jána Kuciaka.

„Marian Kočner pol druha roka platil za sledovanie minimálne piatich slovenských novinárov vrátane Jána Kuciaka. Najal si na to svojho priateľa a spolupracovníka Petra Tótha, ktorý to pred necelými tromi týždňami priznal polícii,“ píše vo svojom článku portál Denník N.

Ako informuje portál, Peter Tóth mal údajne pred vyšetrovateľmi priznať sledovanie Jána Kuciaka, Adama Valčeka, Mareka Vagoviča, Štefana Hríba a Moniku Tódovú.

Úrad špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) sa zatiaľ k údajnému sledovaniu novinárov zo strany exnovinára a bývalého šéfa kontrarozviedky SIS vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nevyjadruje.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa nebudeme k veci vyjadrovať ani komentovať informácie z neoverených zdrojov. Informácie budú médiám poskytnuté, keď to bude vzhľadom na procesnú situáciu možné tak, aby nebolo sťažené alebo zmarené vyšetrovanie,“ uviedla v pondelok pre TASR hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM