Webnoviny - Svet

Koľko úverov možno poskytnúť za 10 rokov? Milión.

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 22. júna (WBN/PR) – Spoločnosť Cetelem Slovensko financovala prvý úver 9.6.2000. Prvý klient si kúpil na splátky mobilný telefón, na ktorý si požičal 3 000 SKK (99,58 EUR).

Odvtedy úverová spoločnosť poskytla viac ako milión úverov. Takmer 500 000 klientom požičala v objeme viac ako 625 mil. EUR. Spokojnosť so službami spoločnosti dokazuje skutočnosť, že až 47% klientov uzatvorilo dve a viac úverových zmlúv.

Rekord v počte zaslaných žiadostí patrí pánovi Romanovi, ktorý o úver žiadal spolu 67– krát, z toho 24 žiadostí bolo následne stornovaných. 33-krát úver bez problémov doplatil, len 4-krát bola jeho žiadosť zamietnutá a aktuálne spláca 5 úverov a kreditnú kartu.

Typický klient

Za posledných desať rokov sa profil typického klienta Cetelemu príliš nezmenil, len o niečo omladol. Kým v roku 2000 to bol ženatý muž vo veku 47 rokov, s jedným dieťaťom, dnes najčastejšie využíva finančné služby Cetelem čerstvý štyridsiatnik, ženatý, bezdetný, prípadne s jedným dieťaťom.

10 rokov na Slovensku

Spoločnosť Cetelem Slovensko vstupovala pred desiatimi rokmi na slovenský trh s produktom nákup na splátky. Od roku 2001 začala vydávať kreditné karty a v roku 2004 obohatila svoje produktové portfólio o osobné pôžičky. V súčasnosti sa nákup na splátky podieľa na objeme poskytnutých úverov 34 percentami, kreditné karty tvoria 39% podiel a osobné pôžičky 27%.

Spoločnosť postupne zavádzala technologické inovácie, ktorých cieľom je uľahčiť Slovákom prístup k spotrebiteľským úverom. Ako prvá priniesla na trh možnosť získať úver ONLINE, s automatickým posúdením žiadosti. V praxi to znamená, že klient sa dozvie výsledok predbežného posúdenia žiadosti okamžite. Cetelem začal poskytovať nákup na splátky ONLINE v spolupráci s najväčšími internetovými predajcami v roku 2005. O rok neskôr bolo možné požiadať cez Internet o Pôžičku Cetelem a nakoniec sa k ONLINE produktom pridala aj kreditná karta. Vybavenie úveru z domu, práce, či kaviarne si získava čoraz väčšiu obľubu. V súčasnosti tvorí podiel „internetových“ žiadostí o Pôžičku Cetelem 37,5 percentný podiel na všetkých žiadostiach a 10% nákupov na splátky je realizovaných v internetových obchodoch.

Svoju pozíciu na trhu spoločnosť potvrdila v uplynulom roku, kedy sa trh stretol s prejavmi hospodárskej krízy. “Dnes môžem konštatovať, že sa nám podarilo splniť plány vo všetkých kľúčových oblastiach. Obzvlášť by som rád vyzdvihol úspechy ako udržanie akceptovateľnej miery rizika a dosiahnutie profitability,“ dodáva predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Petr Tač.

BNP Paribas – silný partner

Oporou v podnikaní spoločnosti Cetelem Slovensko je príslušnosť k jednej z najväčších bánk sveta. BNP Paribas je európskym lídrom v oblasti bankových a finančných služieb a ôsma najbezpečnejšia banka sveta (podľa Global Finance – február 2009). Skupina vlastní jednu z najväčších medzinárodných sietí s 200 900 zames­tnancami v 84 krajinách.

http://www.cetelem.sk

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM