Webnoviny - Svet

Komisia z KHL si pozrela infraštruktúru v Poprade

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA POPRAD 15. júla (WEBNOVINY) – Zástupcovia vedenia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) absolvovali v stredu večer a vo štvrtok inšpekčnú návštevu v Poprade, ktorý by mohol byť v novej sezóne domovským stánkom o licenciu do nadnárodnej súťaže sa usilujúceho HC Lev. V Českej republike registrovaný subjekt sa snaží dostať do KHL, pod Tatrami by v prípade pridelenia licencie iba hosťoval, keďže nevyšla jeho snaha hrávať v českom Hradci Králové. Ako informoval agentúru SITA riaditeľ komunikácie HC Lev Zdeněk Šesták, Poprad navštívili člen vedenia KHL Dimitrij Kurbatov, Vadim Skorupupov a Andrej Lazutkin. Zástupcovia ruskej súťaže si prezreli počas dvoch dní tamojšie letisko, zimný štadión, infraštruktúru mesta, hotelový komplex, regeneračné, rekonvalescenčné a zdravotnícke kapacity. Diskutovali aj s vedením extraligového HK Poprad, ktorý bude fungovať aj naďalej ako samostatný subjekt, a stretli sa s vedením HC Lev Hradec Králové. „Najvyššie vedenie KHL nás poverilo v rámci možného prijatia klubu HC Lev Hradec Králové za plnohodnotného účastníka budúceho ročníka súťaže návštevou Popradu. Vieme, že Poprad je hokejové mesto. Dôkladne sme si prezreli zimný štadión vrátane zázemia, overili sme si pri našej návšteve, že infraštruktúra mesta je vyhovujúca. Vnímame tiež silnú podporu slovenských fanúšikov. Definitíva o HC Lev bude kolektívnym rozhodnutím vedenia KHL, padne v najbližších dňoch,“ povedal po návšteve Popradu šéf inšpekčnej komisie Dimitrij Kurbatov.

Zápasy Kontinentálnej hokejovej ligy by boli pre Poprad veľmi zaujímavé, v meste by sa tak v novej sezóne hrali dve ligové súťaže. „Ďakujeme nielen Popradu, ale aj celému Slovensku, kde nás doteraz pozitívne prijali,“ uviedol športový riaditeľ HC Lev Otakar Janecký. „Sme presvedčení o záujme fanúšikov nielen z Popradu, ale aj zo širokého okolia o KHL, druhú najprestížnejšiu ligu na svete. Táto vec môže priniesť prestíž celému regiónu a zvýšiť renomé Slovenska nielen po športovej stránke. Klub urobí maximum pre to, aby diváci mohli vidieť skvelý hokej a na vlastné oči najkvalitnejších hráčov vrátane českých a slovenských, ktorí v KHL pôsobia. Chceme klásť dôraz na komfort a predovšetkým bezpečnosť návštevníkov na štadióne v Poprade,“ dodal Zdeněk Šesták.

Výsledky hodnotenia komisie KHL nemajú zo strany vedenia súťaže presne stanovený konkrétny termín. „Projekt HC Lev už v júni schválilo vo všetkých aspektoch najužšie vedenie súťaže, pretože splnil prísne podmienky Reglementu KHL. Súčasní členovia inšpekcie v Poprade ho dobre poznali. Od tej doby sme sa posunuli v čase a hlavne v priestore (Hradec – Poprad. Urobili sme maximum pre fanúšikov, pre možnosť ďalšieho rozvoja tunajšieho hokeja a teraz s veľkým odhodlaním očakávame rozhodnutie najvyššieho manažmentu KHL,“ dodal Zdeněk Šesták.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM