Správy Zo Slovenska

Komplikácie po operácii srdca! Ministra investícií Migaľa po druhýkrát operovali

Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Samuel Migaľ (nom. Smer-SD) absolvoval v krátkom čase už druhú operáciu.

Ilustračný obrázok k článku Komplikácie po operácii srdca! Ministra investícií Migaľa po druhýkrát operovali
Zdroj: Facebook.com/Samuel Migaľ

Ako napísal na sociálnej sieti, dôvodom bola pribúdajúca tekutina pri srdci. Minister doplnil, že podľa lekárov ide o pomerne častú komplikáciu pri type kardiochirurgického zákroku, aký predtým absolvoval. „Išlo o jednoduchšiu záležitosť. O niečo to však oddiali môj návrat do bežného života. V nemocnici pobudnem asi o týždeň dlhšie,“ uviedol Samuel Migaľ.

Minister zhruba pred týždňom absolvoval kardiochirurgickú operáciu. Operovali ho vo Východoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb (VÚSCH) v Košiciach. Ako informoval prednosta Kliniky srdcovej chirurgie VÚSCH Adrián Kolesár, Migaľ podstúpil reimplantáciu aortálnej chlopne.

„To znamená, že pánovi ministrovi ostala vlastná chlopňa, ktorá je opravená, a aorta, ktorá je okolo tej chlopne, bola vymenená za cievnu protézu,“ vysvetlil. Dodal, že ide o náročný zákrok, Migaľova operácia trvala sedem hodín. Minister mal podľa lekárov výrazne rozšírenú aortu, no ešte nebola indikovaná na operáciu.

Za posledný rok sa ale toto rozšírenie zdynamizovalo a operácia musela byť čo najskôr. Na operácii participovalo zhruba desať až jedenásť ľudí, a tiež bol použitý mimotelový obeh.

Zdroj: SITA
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM