Webnoviny - Svet

Komu venujete dve percentá zo svojich daní?

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 14. februára (WBN/PR) – Každoročne máte možnosť sami sa rozhodnúť komu venujete dve percentá zo svojich daní. Využívate túto možnosť?

Od roku 2004 sa uchádzame o túto formu podpory u širokej verejnosti aj právnických osôb. Spolu sme získali od právnických aj fyzických osôb takmer 1 milión eur. Podporili sme viac ako 200 projektov a jednotlivcov.

Aj v roku 2012 máte možnosť sami určiť kto potrebuje pomoc. Súčasná situácia vo svetovej ekonomike sa dotýka nás všetkých. Niektorých ľudí však zasiahne ťažšie. Jednou z najzraniteľnej­ších skupín sú starší ľudia. Nadácia SOCIA dlhšie zvažovala možnosti najvhodnejšej pomoci.

Veríme, že starší ľudia:

  • môžu svoj život prežiť dôstojne a aktívne. Napriek zdravotným obmedzeniam, menším príjmom a väčšej zraniteľnosti
  • potrebujú vzťah
  • potrebujú pozornosť
  • potrebujú lásku
  • sa cítia lepšie doma ako v domove.

Preto sme sa rozhodli minulý rok začať novú celoslovenskú verejnú zbierku LIENKA POMOCI a zriadili sme fond na podporu terénnych sociálnych služieb pre seniorov. Práve prebieha prvá výzva pre poskytovateľov takýchto služieb, aby sa stali dostupnejšími a kvalitnejšími. Fond vytvárame z financií venovaných ako dve percentá, z darov a verejnej zbierky. Chceme sa téme seniorov venovať dlhodobo a cielene, pretože je to skupina na okraji záujmu podnikateľského, mediálneho aj spoločenského.

Ak ste sa rozhodli venovať Vaše 2 % z dane z príjmu nadácii SOCIA veríme, že je to dobrá investícia. Pomôžete súčasným starým ľuďom a zároveň investujete do vlastnej budúcnosti.

Ako postupovať

Zamestnanci, ktorým ročné zúčtovanie zaplatených preddavkov na daň robí zamestnávateľ, musia do 15.2.2012 požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň. Potom treba požiadať zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvdenie o zaplatení dane. Potvrdenie o zaplatení dane a vyplnené Vyhlásenie, ktoré obsahuje údaje o prijímateľovi 2% treba doručiť na daňový úrad podľa Vášho bydliska do 2.apríla 2012. Tlačivá nájdete tu: http://www.socia.sk/?…

Fyzické osoby, ktoré podávajú samostatné daňové priznanie a právnické osoby nemajú samostatné tlačivo, ale 2% zo zaplatenej dane poukazujú priamo prostredníctvom daňového priznania, kde sú na to uvedené špeciálne kolónky. Termín na podanie daňového priznania za rok 2010 je do 2.apríla 2012.

Tu sú naše údaje (príjemca):

Názov: SOCIA – nadácia na podporu sociálnych zmien Sídlo: Legionárska 13, 831 04 Bratislava IČO: 318 163 98 Právna forma: nadácia

Ďakujeme.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM