Lucia Lauková Kultúra Zo zahraničia

Koncert Eda Sheerana sledoval vypredaný Sziget: V dave vypukla panika, FOTO

V obrovskom dave niektorí návštevníci spanikárili. Na prvý deň Sziget Festivalu 2019 na budapeštianskom Starobudínskom ostrove prišlo 95-tisíc ľudí.

Ilustračný obrázok k článku Koncert Eda Sheerana sledoval vypredaný Sziget: V dave vypukla panika, FOTO
15
Galéria
Zdroj: TASR

Na obrovský dav ľudí, v ktorom vypukla aj panika, sa v stredu, v prvý deň Sziget Festivalu 2019 na budapeštianskom Starobudínskom ostrove, sťažovali mnohí návštevníci.

Viacerí z tlačenice unikali cez stánky, uviedol spravodajský server 24.hu, podľa ktorého organizátori potvrdili, že na vystúpenie Angličana Eda Sheerana bol v stredu Sziget vypredaný, čo znamená návštevnosť 95 000 ľudí.

Na oficiálnej stránke festivalu mnohí návštevníci poznamenali, že by mali znížiť počet predaných lístkov, a boli aj takí, ktorí žiadali vrátiť peniaze za vstupenky.

Niektorým prišlo zle

„Problémy boli aj pri opúšťaní ostrova, pretože cez most púšťali organizátori odchádzajúcich iba etapovite. Vytvorila sa obrovská tlačenica a v dave sa nedalo hýbať. Boli takí, ktorých zachvátila panika, a niektorým prišlo zle,“ píše redaktor servera.

V reakcii na kritiku servera Index.hu organizátori uviedli, že už pred niekoľkými dňami bolo jasné, že vystúpenie svetovej hviezdy hneď prvý deň bude znamenať na ostrove účasť 95.000 návštev­níkov. Etapovité púšťanie odchádzajúcich malo za cieľ zamedziť zápche za bránami festivalu.

Nič vážne sa nestalo

Organizátori zdôraznili, že Sheeranov koncert sledovalo 60 000 ľudí. „V takomto dave je pochopiteľné, že niektorí ľudia spanikária. K nijakej mimoriadnej udalosti, ktorá by si vyžiadala zranenie osôb, však nedošlo. Poldruha hodiny po tomto koncerte sa dalo ostrov opustiť pohodlne bez akýchkoľvek problémov,“ zdôraznili.

V rámci sedemdňového maratónu jedného z najväčších európskych festivalov sa na predstavia okrem Eda Sheerana ešte hviezdy ako Foo Fighters, The 1975, Florence + The Machine či Twenty One Pilots.

Zábery z 27. ročníka medzinárodného hudobného festivalu Sziget v Budapešti nájdete v galérii!

Koncert Eda Sheerana sledoval vypredaný festival, FOTO
15
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM