Webnoviny - Svet

Koniec cestovaniu prstom na mape!

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 16. januára (WBN/PR) – Cestovateľský veľtrh ITF Slovakiatour v Inchebe od 19. do 22. januára láka zaujímavými sprievodnými akciami. Medzi vystavovateľmi sú cestovné kancelárie s ponukou first moment dovoleniek, zahraničné zastúpenia krajín, ktoré ochotne ponúknu praktické turistické informácie a za zahraničím v ničom nezaostáva ani Slovensko. Na veľtrhu sa predstavia všetky naše kraje, titul partnera podujatia má tento rok Prešovský samosprávny kraj. K poznávaniu nových krajín neodmysliteľne patrí aj ochutnávanie miestnych špecialít. Tých bude v stánkoch rôznych krajín a regiónov neúrekom. No a keby ani to nestačilo…Paralelne s veľtrhom cestovania sa koná aj gastronomický veľtrh kde si na svoje prídu aj tie najnáročnejšie jazýčky.

Veľtrh ITF Slovakiatour chce svojou ponukou ulahodiť všetkým – náročným i menej náročným cestovateľom. Vzhľadom k tomu, že hlavná dovolenková sezóna sa začne až o niekoľko mesiacov, cestovné kancelárie opäť pripravili cenovo výhodné zájazdy do bežných i exotických destinácií. Navyše každý návštevník podujatia sa môže zapojiť do hry o luxusnú dovolenku v Dubaji.

Čestným hosťom veľtrhu je náš dobrý sused, Česká republika, ktorá predvedie svoje naj pamiatky, ale aj tradičné remeslá a pozve na ochutnávku pív. Ďalší z našich susedov, Poľsko, chce prezentovať odkaz, že má pre našincov aj iné lákadlá než len výhodné nákupy na povestných trhoch. Jednotlivé poľské regióny poukážu na svoje turistické miesta a legendárne gurmánske pochúťky. Nebudú chýbať čarodejnice a ozajstný rytiersky zápas. Ak sa vyberieme do trojuholníka Poľsko, Česko, Nemecko, ocitneme sa v regióne Lužice, ríši vodníka a tajomných povestí. Práve tento východonemecký región chce bohatou prezentáciou na ITF Slovakiatour prilákať nových turistov. Po prvýkrát sa cestovateľského veľtrhu zúčastnia krajiny Brazília a Namíbia.

Na stánku Slovenska sa o cestovateľské zážitky podelí bývalý prezident Rudolf Schuster, ktorý v posledných rokoch navštívil niekoľko pre turistov netradičných miest. Svoje cesty do Grónska, na Island, Aljašku, či Kamčatku zdokumentoval prostredníctvom kníh, fotografií a dokumentárnych videí. Návštevníci veľtrhu si túto jeho cestovateľskú dokumentáciu budú môcť prezrieť. Pán Rudolf Schuster bude 19. januára osobne prítomný na slávnostnom otvorení a následne sa presunie k výstave svojich diel.

Prešovský samosprávny kraj, partner veľtrhu ITF Slovakiatour, sa ukáže doslova „v kráľovskom svetle“ prostredníctvom svojich slávnych stredovekých miest a bytostí opradených mýtmi, ktoré v nich kedysi žili. Na jednom mieste stretnete bardejovského Mestského kata, kežmarskú Čiernu pani, levočskú Bielu pani a mešťana Gašpárka zo Starej Ľubovne. Zaujmú aj makety drevených kostolíkov a autogramiáda hokejistov HC Lev Poprad. Akčne sa predstaví na veľtrhu aj mesto na Záhorí, Skalica. Jednak bude k dispozícii turistická kancelária s aktuálnymi informáciami o pamätihodnostiach a možnostiach trávenia voľného času. Gurmánov poteší ochutnávka trdelníka a skalického vína. Návštevníci tu uvidia aj proces prípravy historickej svadobnej torty, ktorá je doslova umeleckým dielom. Fanúšikovia hokeja sa môžu zapojiť do súťaže o suveníry podpísané Žigom Pálfym.

Jedným z najatraktív­nejších sprievodných podujatí veľtrhu je festival Camera Slovakia plný fotografií, filmov a rozprávaní o najzaujímavejších expedíciách minulého roka.

Cestovateľský veľtrh ITF Slovakiatour sa v Inchebe koná od 19. do 22. januára.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM