Aktualizované Zo Slovenska

KONIEC povinného testovania zamestnancov: Hygienik má zrušiť vyhlášku

Minister Lengvarský ešte počas rokovania vlády dodal, že testovanie raz do týždňa podľa neho nemá význam.

Ilustračný obrázok k článku KONIEC povinného testovania zamestnancov: Hygienik má zrušiť vyhlášku
Zdroj: TASR/DPA

Podnikateľom zanikne povinnosť testovať svojich zamestnancov, ktorí nie sú zaočkovaní a ani v posledných 180 dňoch neprekonali ochorenie COVID-19. Po stredajšom rokovaní vlády to povedal minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Zrušenie vyhlášky

„Bude to na dobrovoľnosti každého, aby sa chránil, aby sa nechal testovať, ale zamestnávateľom sme dnes tú povinnosť zobrali a necháme plne na nich, ako k tomu budú pristupovať,“ povedal Sulík. I keď oficiálne bude testovanie vo firmách ukončené až po vydaní vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, podľa Sulíka už nikto nebude túto povinnosť kontrolovať.

Minister Lengvarský ešte počas rokovania vlády dodal, že testovanie raz do týždňa podľa neho nemá význam.

Vláda na svojom zasadnutí schválila návrh na zrušenie vyhlášky, ktorá dočasne podmieňovala vstup zamestnanca na pracovisko zamestnávateľa preukázaním sa potvrdením o očkovaní, prekonaní COVIDU-19, negatívnym výsledku testu, či vykonaním testu na ochorenie COVID-19 u zamestná­vateľa.

Testovanie vo firmách bolo zavedené koncom novembra 2021 a vláda ho v závere minulého roka o mesiac predĺžila. Ministerstvo hospodárstva firmám testy preplatí. Rezort už spustil možnosť o túto kompenzáciu požiadať.

Prečítajte si aj

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM