Zo zahraničia

Koniec priateľstva? Depardieu hovorí o ŠIALENOM excese Putina. Kremeľ má pre herca ODKAZ!

Ukrajina v roku 2015 zaradila Deparieua na čiernu listinu pre jeho vyjadrenia týkajúce sa rusko-ukrajinského konfliktu.

Ilustračný obrázok k článku Koniec priateľstva? Depardieu hovorí o ŠIALENOM excese Putina. Kremeľ má pre herca ODKAZ!
Zdroj: Facebook.com/J'aime Gérard Depardieu et je le soutiens

Francúzsky herec Gérard Depardieu (73), ktorý je známy svojím priateľstvom s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, v rozhovore pre agentúru AFP kritizoval „šialené, neprijateľné excesy“ Ruska na Ukrajine, kde Moskva 24. februára spustila vojenskú ofenzívu.

Kritika Putina

„Rusi nie sú zodpovední za šialené, neprijateľné excesy ich lídrov, akým je Vladimir Putin,“ povedal vo štvrtok Depardieu, ktorý v roku 2013 odišiel z Francúzska a prijal ruské občianstvo.

Urobil tak na protest proti navrhovanému zvýšeniu daní pre milionárov vo svojej vlasti. Tento jeho krok vyvolal vo Francúzsku veľké pobúrenie. Podľa francúzskych úradov sa chcel herec takto vyhnúť plateniu milionárskej dane.

Depardieu v interview pre AFP avizoval, že všetky zisky zo svojich troch koncertov, ktoré sa budú konať v Paríži od 1. apríla, venuje „ukrajinským obetiam tejto tragickej bratovražednej vojny“.

Herec napriek svojím doterajším dobrým vzťahom so šéfom Kremľa už niekoľko dní po vypuknutí vojny na Ukrajine vyzval na ukončenie bojov a začatie rokovaní. V minulosti však opakovane chválil ruskú demokraciu i samotného Putina, ktorého raz dokonca prirovnal k pápežovi Jánovi Pavlovi II.

Reakcia z Kremľa

Ukrajina v roku 2015 zaradila Deparideua na čiernu listinu pre jeho vyjadrenia týkajúce sa rusko-ukrajinského konfliktu, pričom zakázala uvádzanie jeho filmov v kinách aj v televízii.

Kremeľ v piatok reagoval na vyjadrenia francúzskeho herca. Putinov hovorca odkázal, že herec celkom nerozumie situácii na Ukrajine, a ponúkol sa, že mu ju objasní, uviedlo BBC.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM