Webnoviny - Svet

Koniec týždňa bude chladný, vytiahneme dáždniky

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 4. mája (WEBNOVINY) – Studený front postupuje cez Slovensko ďalej na severovýchod.

V piatok bude oblačno až zamračené. Na mnohých miestach sa vyskytne dážď, prehánky, ojedinele aj búrky. Popoludní na západe zrážky ustanú a oblačnosť sa začne zmenšovať.

Napriek tomu sa mierne ochladí, najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 17 až 22, na juhu stredného Slovenska a na východe okrem Spiša okolo 24 stupňov. Teplota na horách vo výške 1 500 m dosiahne okolo 10 stupňov.

Bude viať prevažne západný, na východe prevažne južný vietor 3 až 7 m/s (10 až 25 km/h), k večeru bude vietor slabnúť.

Predpoveď počasia na víkend

Počasie v strednej Európe bude ovplyvňovať pole nižšieho tlaku, za ktorým od západu postúpi do strednej Európy studený front. V sobotu bude polooblačno, na východe až oblačno.

Ojedinele sa vyskytnú prehánky, na niektorých miestach hrozia aj búrky. Nočná teplota bude okolo 10 až 5, na juhovýchode okolo 12 stupňov. Cez deň sa ortuť teplometu vyšplhá na 21 až 26 stupňov, na severe bude miestami okolo 19 st. zaveje južný vietor 2 až 6 m/s (5 až 20 km/h).

V nedeľu bude oblačno, postupne až zamračené. Na väčšine územia bude pršať alebo sa vyskytnú prehánky, ojedinele aj búrky. Nočná teplota klesne na 13 až 8 stupňov, cez deň sa oteplí len na 18 až 23, na severe bude okolo 15 stupňov.

Zafúka západný až juhozápadný vietor rýchlosťou 2 až 6, v nárazoch najmä na východe miestami okolo 12 m/s (5 až 20, nárazy 45 km/h).

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM