Webnoviny - Svet

Kopúnek zrejme prestúpi do Turecka

WEBNOVINY.SK

Kamil Kopúnek Foto: SITA/Viktor Zamborský BRATISLAVA 8. augusta (WEBNOVINY) – Prestup slovenského futbalového reprezentanta Kamila Kopúnka by sa mal dotiahnuť už v najbližších dňoch. Túto skutočnosť potvrdil samotný defenzívny stredopoliar, ale aj tréner seniorského národného výberu SR Vladimír Weiss st. „Uvedomujem si situáciu, v ktorej sa nachádza Kamil. Mám informácie od neho a aj od jeho agentov. Aj ja osobne som mu chcel pomôcť s jeho angažmánom. Žiaľ, nevyšlo to podľa našich predstáv,“ povedal na nedeľňajšej tlačovej konferencii pri príležitosti zrazu A-mužstva SR kouč Weiss st.

Kopúnek bol naposledy hráčom Spartaka Trnava, s ktorým pred pár týždňami rozviazal zmluvu. Po výborných výkonoch na majstrovstvách sveta zaujal viacero predstaviteľov európskych klubov. Kopúnek na MS 2010 zasiahol do hry dvakrát z pozície striedajúceho hráča a pozornosť si vyslúžil najmä gólom, ktorým rozhodol o víťazstve SR nad Talianskom (3:2) a následnom postupe do osemfinále. O jeho služby sa zaujímali talianske, turecké, ale aj nemecké kluby. „Kamil mal pôvodne odísť do Talianska, ale ten transfer sa napokon neuskutočnil. V týchto dňoch to vyzerá na Turecko. Všetko by sa malo dotiahnuť v priebehu pondelka či utorka. Napriek tomu, že Kamil je bez klubovej príslušnosti, trénuje individuálne, je fyzicky veľmi dobre pripravený a patrí do reprezentačného tímu,“ doplnil Vladimír Weiss st.

Dvadsaťšesťročný defenzívny štít Kopúnek pripustil, že zrejme prestúpi do „krajiny polmesiaca“. „Mám na stole konkrétne ponuky. Je tam niečo z Ruska aj z Turecka, ale nechcem nič predbiehať, aby som niečo nezakríkol. Môj transfer do Verony bol už takmer na sto percent vybavený a nakoniec sa neuskutočnil. Nechcem, aby to zase takto dopadlo. Priznávam však, že pred pôsobením v Machačkale, ktorá je v hre, by som radšej uprednostnil Turecko,“ povedal na margo svojho ďalšieho smerovania Kopúnek, ktorý 14. augusta vstúpi do stavu manželského. „Som trochu nervózny, ale to k tomu patrí,“ uzavrel Kamil Kopúnek.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM