Politika

Korčok v Bruseli nešetril kritikou: Správanie opozície označil za nesmierne pokrytectvo voči Ukrajine

Kontrast v tom, čo zaznelo na stretnutí šéfov diplomacií členských štátov EÚ, nemohol byť podľa slov ministra väčší s tým, ako sa k téme Ukrajiny stavia slovenská opozícia.

Ilustračný obrázok k článku Korčok v Bruseli nešetril kritikou: Správanie opozície označil za nesmierne pokrytectvo voči Ukrajine
Zdroj: TASR/AP

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok sa v pondelok v Bruseli stretol so šéfmi diplomacií členských štátov EÚ. Zo zasadnutia si podľa vlastných slov odniesol „silné odhodlanie“ a hlavne pocit jednoty všetkých členských štátov Únie v otázke podpory pre Ukrajinu.

Opozícia v kontraste

Zároveň uviedol, že kontrast v tom, čo zaznelo v Bruseli, „nemohol byť väčší“ s tým, ako sa k téme Ukrajiny stavia slovenská opozícia. Informoval o tom komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

„Každý to vníma tak, že dnes nie sme svedkami len ohrozenia Ukrajiny, ale každý to chápe aj ako hrozbu pre celú Európu. Keď som si vypočul kolegov z EÚ, kontrast nemohol byť väčší s tým, čo počúvam doma od opozície, ktorá sa dookola vykrúca a komunikuje hrozbu Ukrajine tak, ako by to bola posledná vec, ktorá sa nás týka,“ povedal šéf slovenskej diplomacie po zmienenom zasadnutí.

Hovoril o pokrytectve

Slovenská opozícia podľa jeho slov stále hovorí „my sme predsa NATO, a keď bude treba, tak nás bude NATO chrániť, tak buďme ticho – veď ide len o Ukrajinu“. Podľa Korčoka zároveň naozaj vôbec „nikto, nehovorí v Európe to, čo dokáže produkovať opozícia na Slovensku v tak vážnej bezpečnostnej situácii“.

Šéf slovenskej diplomacie takéto správanie označil za „nesmierne pokrytectvo voči Ukrajine a aj voči vlastnej krajine“. Dodal, že v takomto kontraste má „o to väčšiu hodnotu jasná pozícia vlády Eduarda Hegera ako aj prezidentky Zuzany Čaputovej voči nášmu východnému susedovi“.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM