Milan Hanzel Šport Basketbal

Koronavírus: Basketbalová NBA prerušila sezónu. Je nakazený TENTO hráč? FOTO

Vedenie zámorskej basketbalovej súťaže NBA sa rozhodlo od štvrtka do odvolania prerušiť ligu. Dôvod? Jeden z hráčov je nakazený!

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Basketbalová NBA prerušila sezónu. Je nakazený TENTO hráč? FOTO
Zdroj: instagram

K opatreniu pristúpilo po pozitívnom teste na koronavírus u jedného z hráčov Utahu Jazz.

Je to on?

Jeho meno nezverejnili, podľa zámorských médií ide o Francúza Rudyho Goberta. K odloženiu zápasov prispela aj nevôľa majiteľov klubov hrať bez divákov. Agentúra AP s odvolaním sa na svoj zdroj informovala, že výluka by mala potrvať minimálne dva týždne.

Jeden duel sa nedohral

NBA odložila program po stredajších zápasoch, duel Oklahomy City s Utahom dokonca zrušili tesne pred začiatkom, keď zistili výsledky testov nakazeného hráča, ten sa na palubovke nenachádzal. Jazz v stanovisku odmietli potvrdiť, či ide o Golberta, uviedli, že hráča pôvodne testovali na chrípku, vyšetrenie ju však nepreukázalo, rozvoj symptómov potom poukázal na možnosť ochorenia COVID-19. Podľa komuniké je hráč nemocnici v Oklahome.

Reakcia ligy

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v stredu uviedla, že ochorenie COVID-19, ktoré je spôsobené novým koronavírusom, "možno charakterizovať ako pandémiu. V USA evidujú 1329 prípadov, celosvetovo sa nákaza rozšírila do 124 krajín, počet chorých je viac ako 126-tisíc, 4634 ľudí zomrelo.

„Liga reagovala správne a adekvátne situácii. Teraz nám neostáva nič iné ako monitorovať vývoj udalostí,“ uviedol tréner Miami Erik Spoelstra.

S opatrením súhlasili aj ďalší predstavitelia NBA, podľa riaditeľa Orlanda Magic Alexa Martinsa je bezpečnosť najdôležitejšia: „Myslím si, že je to správe rozhodnutie, liga musí dbať na bezpečnosť fanúšikov i hráčov. Zostaneme v kontakte aj s vládnymi a federálnymi úradmi a uvidíme ako sa to vyvinie.“

Nie je jedinou v zámorí

NBA prerušila ligu v rovnaký deň, ako sa rozhodli odložiť zápasy v univerzitnej lige. Ešte skôr k tomu pristúpila aj Ivy League združujúca najprestížnejšie univerzity na východnom pobreží USA. „Odporúčame obmedziť množstvo ľudí v publiku, najlepšie uzavrieť štadióny. Všade, kde sa koncentruje viacero osôb vzniká vyššie riziko rozšírenia choroby,“ uviedol pred americkým senátom doktor Anthony Fauci, riaditeľ Národného inštitútu alergií a infekčných chorôb.

View this post on Instagram

🔒 #ontothenextone

A post shared by Rudy Gobert (@rudygobert27) on

Zdroj: TASR

Najčítanejšie