Milan Hanzel Hokej

Koronavírus: Hokejová NHL hlási brutálne straty. Liga príde o stovky miliónov!

Prípadné nedohratie sezóny v zámorskej NHL z dôvodu pandémie koronavírusu bude hokejovú profiligu stáť stovky miliónov dolárov.

Ilustračný obrázok k článku Koronavírus: Hokejová NHL hlási brutálne straty. Liga príde o stovky miliónov!
Zdroj: instagram

Podľa Elliottea Friedmana zo stanice Sportsnet by mohla liga čeliť strate príjmov až vo výške 700 miliónov amerických dolárov, pričom sa už hovorilo aj o rovnej miliarde. Denník Toronto Sun odhaduje stratu príjmov na 500 miliónov USD.

Do konca nechýbalo veľa

Vedenie NHL sa rozhodlo do odvolania prerušiť sezónu v čase, keď do konca základnej časti zostávalo odohrať 189 zápasov. Dlhodobá časť sa mala skončiť 5. apríla a o dva dni neskôr sa mali začať boje o Stanleyho pohár. Vzhľadom na šíriacu sa nákazu reálne hrozí, že majstrovský pohár v NHL neudelia prvýkrát od sezóny 2004/2005, keď kompletný ročník vymazala výluka.

Príde aj na platový strop

Prípadné predčasné ukončenie sezóny by sa mohli dotknút aj platového stropu. Komisár NHL Gary Bettman iba nedávno informoval, že by v ročníku 2020/2021 mohli kluby počítať s platovým stropom na úrovni 84 až 88 miliónov dolárov, čo by bol významný nárast oproti súčasnej výške 81,5 milióna USD.

Šíriaci sa koronavírus a opatrenia, ktoré si v NHL ešte vyžiada, by však mohli spôsobiť, že nakoniec bude platový strop ešte nižší ako v súčasnosti. To by mohlo mať negatívny dopad na platový rozpočet klubov, viaceré by boli nútené vymeniť niekoľkých hráčov, alebo ich vykúpiť zo zmluvy, aby sa dostali pod strop.

Súťaž je bez „nakazených“

Komisár zámorskej NHL Gary Bettman uviedol, že ani jedného hokejistu profiligy zatiaľ pozitívne netestovali na prítomnosť nového koronavírusu.

„Zdravie, bezpečnosť a pokoj v rodine NHL a našich fanúšikov sú najdôležitejšie. Keby boli peniaze a obchody prvoradé, ligu by sme neprerušili. Sme v neustálom kontakte so zdravotníckymi pracovníkmi a jednotlivými mestami, kedy sa liga začne v tejto chvíli nikto nevie. Ale medzi hráčmi NHL zatiaľ nie je ani jeden pozitívny test na nový koronavírus. Každý hráč, ktorý má príznaky choroby, by mal absolvovať testy. Nie je však potrebná povinná kontrola všetkých hokejistov,“ povedal Bettman.

V kempoch NHL sa predstaví 20 Slovákov
20
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie