Webnoviny - Svet

Kosa z nosa zahrá v Nostalgii k Upírovi Nosferatu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 10. septembra (WBN/PR) – V pondelok 20. septembra sa začína v Nostalgii už 20-ta sezóna, ktorá hneď odštartuje mimoriadnym predstavením. Legendárny nemý film Upír Nosferatu uvedú výnimočne s live sprievodnou hudbou k filmu alternatívnej hudobnej legendy Kosa z nosa!

V pestrej jesennej ponuke sa diváci môžu okrem tejto filmovo-hudobnej lahôdky tešiť jednak na novšie filmy (Legenda o Cypriánovi, Cesta, Počiatok, Púštny kvet, Baaria a ďalšie), ale i na cyklus Legendy filmu v rámci ktorého sa priaznivci kvalitných filmov budú môcť oboznámiť s najvýznamnejšími dielami a osobnosťami svetového i slovenského filmu, či na profilové prehliadky Woodyho Allena i Jana Švankmajera. V septembri v Nostalgii uvedú i dva filmy v rámci Filmového festivalu inakosti (Single Man, Imaginárne lásky) i snímky z prehliadky Projekt 100. Niektoré filmy počas jesene odpremietajú v Nostalgii už naposledy, napr. i jeden z najobľúbenejších severských filmov Poviedky z kuchyne.

Rovnako ako v predchádzajúcich sezónach budú v Nostalgii uvádzané jednak nové – na festivaloch oceňované snímky, ale i špičkové artové filmy súčasnosti i minulosti a chýbať ani legendárne diela zo zlatého fondu kinematografie. Spolu vytvárajú dramaturgicky veľmi pestrú filmovú kolekciu, ktorej ambíciou je ponúknuť návštevníkom kvalitné a hodnotné filmové snímky, ktoré sa do bežných kín či multiplexov vôbec nedostanú, resp. sa premietajú veľmi krátko a preto diváci majú len ojedinelú možnosť vidieť ich na filmovom plátne.

Aktuálny program a viac informácií na http://www.nostalgia.sk

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM