Webnoviny - Svet

Košičania môžu silvestrovať tradične na ulici

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 28. decembra (WEBNOVINY) – Košičania aj tohto roku môžu oslavovať Silvestra a očakávať príchod Nového roka pri Immaculate na Hlavnej ulici. Ako informoval vedúci komunikačného oddelenia košického magistrátu Jaroslav Vrábeľ, oslavy sa začínajú vo štvrtok o 19:00 a potrvajú do konca prvej hodiny Nového roka 2010. Náklady na oslavu tohtoročného Silvestra sa budú pohybovať približne v rovnakej výške ako minulého roku. Mesto naň vyčlenilo 14 270 eur.

Zábavný hudobno-tanečný program pri Immaculate je pre širokú verejnosť ladený tak, aby si každá veková kategória prišla na svoje. „Ťahákom programu budú Violinorchestra, 8-členný orchester z Bratislavy, ktorý ponúkne žánrovo pestrý repertoár – ľudové slovenské piesne, skladby z operiet a svetových muzikálov či džezové melódie, a populárna slovenská skupina s kvalitnou dávkou humoru Drišľak. Okrem nich v programe Košického Silvestra vystúpia popredná košická country kapela a spevák z USA Chris Helton´s Wagon, tanečná hip-hop skupina z Košíc Aron a košická rocková kapela Pesimista. Svetoznáme operetné melódie na Silvestra Košičanom zaspieva sólistka SND Helena Becse Szabó. Chytľavú džezovú náladu svojím spevom privodí populárna košická džezová speváčka Helena Okresová. Zatancovať a zahriať sa pohybom budú môcť Košičania počas vystúpenia košického DJ Pepa a rockera Roba Šimka, finalistu tretej série slovenskej súťaže SuperStar z Rožňavy, ktorý vystúpi s kapelou Massriot,“ informoval Vrábeľ. Doložil, že o polnoci sa Košičanom prihovorí primátor mesta František Knapík.

V rámci silvestrovskej oslavy nebude chýbať ohňostroj, ktorý potrvá tri minúty. Použité budú nové pyrotechnické efekty, spolu 2 698 rán, svetelno-zvukových efektov vystreľovaných od výšky 30 metrov do výšky 200 metrov. Pripravuje sa aj réžia s hudobným podfarbením.

Na Hlavnej ulici bude v rámci osláv fungovať aj približne osem stánkov s rôznymi dobrotami, vareným vínom či medovinou. Strážiť verejný poriadok v centre budú posilnené policajné hliadky, 40 štátnych a 30 mestských príslušníkov, nebude chýbať zdravotná služba a požiarna hliadka. Čistenie Hlavnej ulice sa začne hneď po skončení programu.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM