Webnoviny - Svet

Košice opäť hostia elitu freestyle motokrosu

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 6. januára (WEBNOVINY) – Košická Steel aréna bude v sobotu 23. januára od 20.00 h dejiskom adrenalínového motoristického podujatia pod oficiálnym názvom Sony Ericsson Freestyle Motocross. Galaprehliadka pretekárov v tomto krkolomnom športe, ktorá bude v Košiciach už tretí raz za sebou, sľubuje aj tento rok plno zmien a príťažlivých prekvapení.

Zoznam pretekárov na „lietajúcich motorkách“ je už známy a organizátori akcie milovníkov krkolomných letov, skokov a unikátnej motocyklovej akrobacie lákajú nie iba na výkony Američana Jacka Rovea, ale aj Španiela Joseho Mirallesa, ktorý sa vo freestyle motocrosse stal vicemajstrom sveta pre rok 2009. Z Južnej Ameriky do Košíc príde Alastair Sayer a Marcelo Simoes, z Austrálie Steve Mini, z Nemecka Hannes Ackermann a spoza rieky Moravy Aleš Liemann. Zoznam priamych aktérov košického adrenalínového večera dopĺňa zatiaľ jediný prihlásený slovenský pretekár Braňo Nikš.

„Ďalším obrovských lákadlom pre návštevníkov Steel arény bude avizovaný súboj Čecha Libora Podmola s dvojnásobným majstrom sveta Remi Bizouardom z Francúzska. R. Bizourd vyhral v Košiciach pred dvoma rokmi a vlani ho v Steel aréne porazil práve trojnásobný vicemajster sveta Libor Podmol. Títo dvaja šampióni si pre divákov v Košiciach pripravili exkluzívne prekvapenie, ktoré predvedú priamo pred samotným finále celého súťažného večera. Určite to bude stáť za to,“ povedala na margo avizovaného súboja Alena Grešová z organizačného výboru košickej akcie.

Podľa A. Grešovej veľkým diváckym magnetom tohtoročnej show bude aj sprievodné podujatie – backflip (salto vzad) na snežnom skútri. Tento krkolomný kúsok predvedie profesionálny pretekár Joisten Stenberg z Nórska. „Účastníci košickej galaprehliadky uvidia v sobotu 23. januára nie iba nových špičkových pretekárov, ktorí na Slovensku ešte nesúťažili, ale aj lákavé sprievodné akcie, aké obdivovatelia freestyle motokrosu pod Tatrami ešte nemali možnosť vidieť na vlastne oči,“ zdôraznila Alena Grešová.

Organizátori košickej súťaže sa rozhodli vyhovieť fanúšikom a až do 22. januára 2010 bude vstupenka na podujatie stáť iba 21,90 eur. Cena vstupeniek sa zvýši až v deň konania akcie. Záujemcovia o vstupenky na košické podujatie pod oficiálnym názvom Sony Ericsson Freestyle Motocross si ich môžu kúpiť v sieti Ticketportal – www.ticketportal.sk.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM