Webnoviny - Svet

Košice sa v Londýne odprezentujú ako hlavné mesto kultúry

WEBNOVINY.SK

KOŠICE 30. júla (WEBNOVINY) – Na olympiáde v Londýne sa v pondelok Košice predstavia ako Európske hlavné mesto kultúry 2013. Najmä vďaka projektu EHKM 2013 chcú Košičania prilákať čo najväčší záujem svetovej verejnosti nielen o samotné mesto, ale aj o celé východné Slovensko.

Košice sa predstavujú zahraničným novinárom a touroperátorom ako vstupnú bránu východného Slovenska, z ktorej je všade blízko. Z Košíc sa môžu návštevníci dostať do hodiny až dvoch do Vysokých Tatier i Tokajskej oblasti. Môžu navštíviť šesť lokalít UNESCO – prírodných vzácností a kultúrnych objektov zapísaných v zozname svetového dedičstva.

V oficiálnom Slovenskom dome na mimoriadne atraktívnom mieste neďaleko Piccadilly Circus budeme prezentovať 14 top podujatí projektu Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013. Napríklad Bielu noc – mimoriadne úspešný festival svetiel, ktorý sa koná v Košiciach ako v jedinom meste krajín V4.

"V spojení tohto festivalu s populárnym Medzinárodným maratónom mieru dokážeme v prvý októbrový víkend ponúknuť zahraničným turistom naozaj výnimočný víkendový pobyt. Podobných jedinečných príležitostí navštíviť naše mesto a región chceme predstaviť na letnej olympiáde viac. Do Londýna sme doviezli kus Košíc a východného Slovenska a usilujeme sa o to, aby si návštevníci po zhliadnutí našej prezentácie povedali, že Košice a východné Slovensko treba vidieť na vlastné oči,“ hovorí Peter Germuška, manažér pre rozvoj turizmu v neziskovej organizácii Košice 2013.

Odporúčame:

Jozef Gönci sa do finále vo vzduchovej puške neprestrieľal

Martin Kližan vo dvojhre dohral, prehral s Roddickom

Hochschornerovci zajazdili v kvalifikácii druhý najlepší čas

Plavkyne Filová a Listopadová z rozplavieb nepostúpili

Košiciam patrí na LOH 2012 v Londýne v pondelok dopoludnia Slovenský dom, vo večerných hodinách a v utorok sa predstavia aj v Sports Cafe London, v ktorom vystúpia kvalitné hudobné zoskupenia – v prvý deň Silvayovci a na druhý deň AMC Trio. Silvayovci ponúknu poslucháčom naozaj netradičný zážitok. Zahrajú okrem iných skladby Michaela Jacksona na cimbale a fujare.

Netradičná a pútavá je celá prezentácia Košíc, založená na spojení kultúry a športu. Návštevníci expozície Košíc majú v Sports Cafe London napríklad možnosť na bežiacom páse sledovať projekcie o Košiciach a získavajú tak pocit, že sa pohybujú priamo v metropole východného Slovenska. Zároveň dostávajú možnosť zasúťažiť si s časom. Ak do dvoch minút pohybom na bežiacom páse dokážu spáliť sto kalórií, získavajú ako cenu vlastnú fotografiu na pozadí košických dominánt

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM