Webnoviny - Svet

KOŠICE: Z prenájmu zdravotníkom má kraj vyše milión eur

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto: SITA/Dušan HeinKOŠICE 5. Marca (WEBNOVINY) – Vyše milióna eur získa Košický samosprávny kraj (KSK) z prenájmu časti svojho majetku neštátnym lekárom a iným subjektom poskytujúcim zdravotnícke služby. Spravidla ide o prenájom priestorov na päť rokov, pričom zmluvy sa obnovujú na ďalšie päťročné obdobie po schválení v krajskom zastupiteľstve. Ako pre agentúru SITA uviedla Danica Špakovská zo správy majetku KSK, za minulý rok z prenájmu nehnuteľností spomínaným subjektom dosiahli príjem 1 187 292 eur.

Ako uviedla Špakovská, v prenajatých priestoroch patriacich kraju vykonáva svoju činnosť 256 neštátnych lekárov. Doba nájmu je štandardne v zmluvách uzatváraná na obdobie 5 rokov, pričom výška nájmu za štvorcový meter na rok je 40,61 eura. V prenajatých priestoroch pôsobí aj 11 lekární s výškou nájmu 119,22 € za štvorcový meter na rok a dve výdajne zdravotníckych potrieb s výškou nájmu 85,15 € za štvorcový meter na rok.

KSK svoje priestory prenajíma aj iným subjektom poskytujúcim zdravotnícke služby (nie nemocnice v pôsobnosti KSK). Ide o 4 optiky s nájmom 85,15 € / 1m2 / rok a dobou nájmu štandardne na obdobie 5 rokov. V priestoroch na Bačíkovej 7 sídli spoločnosť Falck Záchranná a.s., ktorá je poskytovateľom záchrannej zdravotnej služby, a ktorá má prenajatú celú budovu na obdobie do 30.11.2013, s výškou nájmu 7 624,17 € mesačne.

Špakovská uviedla, že cena nájmu sa tohto roku zvýšila iba o mieru inflácie vyčíslenú Štatistickým úradom SR o 1%. Každoročne sa nájom upravuje štandardne iba o mieru inflácie. Vzhľadom na to, že nejde o veľký nárast, nie je predpoklad odlivu nájomcov z prenajímaných priestorov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM