Webnoviny - Svet

Košická tepláreň plánuje investíciu za 3,7 mil.

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/Ivan Fleischer BRATISLAVA 18. októbra (WEBNOVINY) – Spoločnosť Tepláreň Košice, a.s. plánuje investíciu za približne 3,7 mil. eur. Košická tepláreň chce spomínané finančné prostriedky investovať do rekonštrukcie parovodov a vysokotlakových redukčných staníc. Ako vyplýva z informácií zverejnených vo vestníku, teplárenská spoločnosť už vyhlásila tender na dodávateľa. Potenciálni záujemcovia môžu o zákazku prejaviť záujem do 6. decembra tohto roka.

Dodávateľ by mal pre košickú teplárenskú spoločnosť v rámci projektu zabezpečiť montáže nového prevádzkového a nábehového vysokotlakového parovodu, demontáž súčasných parovodov, montáž dvoch nových vysokotlakových redukčných staníc, montáž odvodňovacieho potrubia, osadenie meracích prístrojov a ich zvedenie do riadiaceho systému.

Tepláreň Košice, a.s. patrí k najväčším výrobcom a distributérom tepla vo forme horúcej vody a pary v sústave centralizovaného zásobovania teplom na Slovensku. Pôsobí na trhu s tepelnou energiou v meste Košice. Teplom na vykurovanie a prípravu teplej úžitkovej vody spoločnosť zásobuje 85 % domácností mesta Košice, podnikateľské subjekty a ďalšie inštitúcie. Z celkového odberu tvoria 65 % domácnosti, 30 % verejný sektor a 5 % priemysel. V spoločnosti pracuje 520 zamestnancov. Stopercentným akcionárom v Teplárni Košice je štát prostredníctvom Fondu národného majetku SR.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM