Eva Mikulová Správy Rôzne

Košické letisko oslavuje. Má za sebou najúspešnejšiu a najdlhšiu charterovú sezónu

Letná dovolenková sezóna na letisku trvala až do novembra. Prvý charterový let bol už v máji do Hurgady a poslední dovolenkári odleteli tiež do egyptskej Hurgady.

Ilustračný obrázok k článku Košické letisko oslavuje. Má za sebou najúspešnejšiu a najdlhšiu charterovú sezónu
Zdroj: Letisko Košice

Stále rastúci dopyt po dovolenkách lietadlom potvrdila aj najúspešnejšia a zároveň najdlhšia chartrová sezóna v histórii letiska.

Skoro 600 letov

Počas letnej sezóny 2018 bolo z/na letisko Košice vypravených spolu 591 charterových letov z/do 19 destinácií v 10 krajinách. Prvý charter smeroval do Hurgady už 25. mája a posledný charter letel opät do Hurgady, a to až 3. novembra.

V tomto období prešlo bránami letiska Košice rekordných 170 461 charte­rových cestujúcich, čo je medziročný nárast až o 38,6%. Najnavštevova­nejšími destináciami počas tohoročnej charterovej sezóny boli Antalya (Turecko) s 44 990 pasa­žiermi, Burgas (Bulharsko) s 28 440 pasažiermi a Hurgada (Egypt) s 15 508 pasa­žiermi.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Michael Tmej povedal: „Som veľmi šťastný a je pre mňa veľkou cťou povedať, že sme mali najlepšiu charterovú sezónu v histórii letiska Košice. Rád by som poďakoval všetkým cestujúcim, ktorí si zvolili za miesto odletu letisko Košice a tiež cestovným kanceláriám za to, že pripravili naozaj atraktívnu ponuku zájazdov s odletom z Košíc. Koncom októbra sme privítali novú leteckú spoločnosť Eurowings a aj vďaka novými linkám do Mníchova a Düsseldorfu tak majú obyvatelia z našej spádovej oblasti ďalšiu príležitosť objavovať svet letecky z Košíc.“

Najúspešnejšia sezóna – 19 destinácií

Za obdobie január až október 2018 na letisku Košice vybavili 482 329 cestu­júcich, čo predstavuje medziročný nárast o 11,1%. V absolútnom vyjadrení ide o nárast o 48 012 cestu­júcich v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka 2017. Počet leteckých pohybov (teda vzletov a pristátí) vzrástol o 44,1 % na 13 335.

Posledné mesiace sa niesli v znamení výrazného nárastu počtu cestujúcich na dovolenkových linkách. V ponuke spolu bolo 19 destinácii s odletom z Košíc: Tirana (Albánsko), Burgas (Bulharsko), Varna (Bulharsko), Podgorica (Čierna Hora), Rijeka (Chorvátsko), Hurgada (Egypt), Marsa Alam (Egypt), Thessaloniki (Grécko), Corfu (Grécko), Patras (Grécko), Rodos (Grécko), Larnaca (Grécko), Heraklion (Grécko), Palma de Mallorca (Španielsko), Barcelona (Španielsko), Lamezia Terme (Taliansko), Olbia (Taliansko), Monastir (Tunisko), Antalya (Turecko). Po ukončení úspešnej charterovej sezóny

Po ukončení úspešnej charterovej sezóny ponúkajú partnerské aerolinky letiska Košice naďalej možnosť cestovať a spoznávať viac než 500 destinácií letecky priamo z Košíc len s jedným prestupom. Okrem mnohých exotických destinácii sú od 28.októbra k dispozícii aj novo spustené letecké spojenia z Košíc do Mníchova alebo Düsseldorfu s leteckou spoločnosťou Eurowings.

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM