Filip Chudý Regióny

Kotlebovci a spomienka na obete nacizmu naraz v Považskej: VIDEO a FOTO z centra

V považskobystrickom centre sa konali dve zhromaždenia. Na jednom boli kotlebovci a na druhom sa spomínalo na miestne obete nacizmu. Takto to vyzeralo.

Video: Filip Chudý / Zdroj: Dnes24.sk

V považskobys­trickom centre sa v pondelok 21. októbra diali v tesnej blízkosti dve akcie. Tá druhá bola prejavom nesúhlasu s konaním verejného zhromaždenia politickej strany v Považskej Bystrici, čo organizátori aj verejne uviedli vo vytvorenej udalosti na sociálnej sieti.

Išlo o verejné zhromaždenie Ľudovej strany Naše Slovensko (ĽSNS), na ktorej sa zúčastnil aj Marian Kotleba so spolupracovníkmi. Prezentovali na ňom svoje myšlienky. Toto sa konalo pred budovou kina Mier.

O pár metrov ďalej, v okolí hudobného pavilónu v centrálnej mestskej zóne, sa konala akcia s názvom „Deportácie z Považskej: Verejné čítanie mien obetí fašizmu“. Podpísaní pod ňou boli Tomáš Bořuta, Peter Truchlý, Juraj Gašpárek, Daniela Barbosová, Marián Majerčík a Marta Majerčík.

„Prečítali sme 161 židovských mien ľudí z Považskej Bystrice, ktorí zomreli v koncentračných táboroch. Sú to doložené úmrtia. Presný počet ľudí z nášho mesta, ktorí boli popravení a obesení preto, že pomáhali židovskému obyvateľstvu, na tom sa ešte pracuje,“ povedal Tomáš Bořuta.

Obe zhromaždenia začali približne o 16.00 h. To, na ktorom si pripomenuli považskobystrické obete nacizmu, sa skončilo po necelej hodine. Stretnutie s Marianon Kotlebom trvalo približne hodinu.

Pozrite si tiež zábery na video a foto, ako to vyzeralo v považskobys­trickom centre.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť zaujímavý obsah z Považskej Bystrice a okolia.

Zhromaždenia v centre Považskej na FOTO: Kotlebovci a spomienka na obete nacizmu
25
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM