Michaela Katonová Ostatné športy

Kouč krasokorčuliarky Rajičovej: "Úsmev Nicole za milión dolárov"

Tréner slovenskej krasokorčuliarky Nicole Rajičovej Igor Krokavec bol s výkonom jeho zverenky v stredajšom krátkom programe na ME v Bratislave mimoriadne spokojný. Jej úsmev po jazde, v ktorej si pod hlavičkou ISU vytvorila nové osobné maximum ho napĺňa optimizmom pred jej piatkovou voľnou jazdou.

Ilustračný obrázok k článku Kouč krasokorčuliarky Rajičovej: "Úsmev Nicole za milión dolárov"
Zdroj: TASR

Prvoradým cieľom je zlepšenie minuloročného 11. miesta z majstrovstiev Európy v Štokholme. Na to má 20-ročná Slovenka dobré predpoklady, keďže v krátkom programe skončila deviata.

Voľná jazda rozhodne

„Sme spokojní. Hoci sme sem mali ťažkú cestu a tri dni sme boli bez tréningu. Bola tam maličká chybička pri trojitom rittbergerovi, ale vyrovnala sa s tým dobre. Sme vo veľmi dobrej pozícii pred voľnými jazdami. Len s krátkym programom sa nedá vyhrať. Sme necelé dva body od piateho miesta. Všetko je otvorené. Nicole je v dobrej nálade a ešte zajtra sa dáme dokopy, aby to v piatok bolo čo najlepšie. Pôjde ako prvá v predposlednej rozjazdke, tak sme to mali aj na Grand Prix v Amerike a tam ukázala veľmi peknú voľnú jazdu. Všetko je nastavené na dobrý výkon,“ zhodnotil výkon zverenky jej tréner Igor Krokavec.

Prečítajte si tiež: TOP 15 zo šampionátu: Maskota vymysleli študenti, na oficiálnej známke je tanečný pár

Zvládnutá voľná jazda by mohla rodáčku z USA dokonca katapultovať blízko k medailovým stupňom. „Vo voľnej jazde má Nicole šesť trojitých skokov. Ak to zvládne, je tam dosť veľa bodov. Jazda sa páči aj rozhodcom aj divákom. Všetko lepšie ako 11. miesto minulý rok je úspech. Je to silná jazda. Ak zvládne to čo má, môže súťažiť s najlepšími. Všetky dievčatá v prvej desiatke sú skvelé krasokorčuliarky a je to na nich ako odjazdia. Všetci by sme chceli, aby jej to vyšlo, a aby sa ešte posunula vyššie. Ak skončí do desiateho miesta, získa pre Slovensko dve miesta na budúci rok. Toto by sme si tiež veľmi priali,“ dodal Krokavec.

Diváci Nicole podporili

Organizátori zatiaľ všetko zvládajú na jednotku a aj bratislavské publikum podľa očakávania hnalo ich reprezentantku k dobrému výkonu. „Som veľmi príjemne prekvapený. Musím pochváliť usporiadateľov, že Slovenský krasokorčuliarsky zväz ako organizátor odviedol výbornú prácu. Aj zahraniční kolegovia tréneri si všetko chvália. Hala je výborná a úžasné bolo, ako diváci podporili Nicole. Ešte pred jazdou som videl ako jej stúplo sebavedomie, keď jej diváci dodali takú energiu. Bol to úžasný zážitok. Po jazde som videl ten úsmev, keď jej to vyšlo. Ten úsmev je za milión dolárov. Chceme čo najlepšie reprezentovať Slovensko.“

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM