Cestovanie

Krach Thomas Cook sa dotkol približne 40 Slovákov: Situáciu riešia s poisťovňou

Nepríjemné dôsledky úpadku cestovnej kancelárie (CK) Thomas Cook sa dotýkajú približne 40 Slovákov, ktorí si svoju dovolenku v zahraničí objednali prostredníctvom ponúk skrachovanej spoločnosti.

Ilustračný obrázok k článku Krach Thomas Cook sa dotkol približne 40 Slovákov: Situáciu riešia s poisťovňou
5
Galéria

Dovolenkujúci sa nachádzajú v piatich rôznych krajinách, okrem iného aj v USA či Mexiku. Po rokovaní vlády to potvrdil štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR František Ružička.

„Máme informácie o tom, že títo turisti sú v kontakte s cestovnými kanceláriami a riešia situáciu prostredníctvom poisťovne,“ uviedol Ružička.

Rezort podľa neho nevie o tom, že by sa niekto zo Slovákov musel vysťahovať z hotela. „Naopak, máme informácie, že hotely ponechali turistov vo svojich zariadeniach,“ uviedol Ružička.

V prípade, že by to bolo nevyhnutné, bude sa rezort zaoberať priamou pomocou, zatiaľ sa to podľa Ružičkových slov darí riešiť cestou poistnej udalosti.

Britská CK Thomas Cook v dôsledku úpadku zrušila státisíce rezervácií dovoleniek po tom, ako sa jej nepodarilo zabezpečiť financie na svoju záchranu. Po krachu uviazlo v dovolenkových destináciách zhruba 600 000 turistov.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

CK Thomas Cook
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie