han Zo Slovenska

Krajniak potešil Slovákov: NASTAVÍME opatrenia, aby ste mohli na Vianoce navštíviť rodinu!

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) prezradil, že Vianoce budeme môcť stráviť so svojimi najbližšími.

Ilustračný obrázok k článku Krajniak potešil Slovákov: NASTAVÍME opatrenia, aby ste mohli na Vianoce navštíviť rodinu!
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Minister to povedal v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút 12 a potvrdil, že sa ľudia na Vianoce budú môcť stretávať.

Vyzýva k testovaniu

Uviedol, že vláda zmení opatrenia tak, aby ľudia mohli príbuzných navštevovať. Myslí si, že by pred návštevou, napríklad starých rodičov, bolo vhodné dať sa otestovať.

Nevie ešte presne, ako sa ľuďom umožní stretnutie, ale myslí si, že vyjadrenie ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO) v súvislosti s vianočnými návštevami nebolo úplne šťastné. Koaliční partneri podľa jeho slov riešili najmä uvoľňovanie opatrení pred Vianocami.

Nemyslí si však, že sa budú vytvárať bubliny, ako tomu bolo minulé Vianoce.

„Klesá nám pozitivita testov, klesajú nám počty ľudí v nemocniciach a klesajú nám aj výjazdy sanitiek. To znamená, že opatrenia zafungovali. Celý čas smeto robili kvôli tomu, aby ľudia mohli mať normálne Vianoce,““ vyhlásil Krajniak.

Poslanec Národnej rady (NR) SR Ján Richter (Smer-SD) prijaté opatrenia skritizoval s tým, že spôsobujú chaos. Krajniak sa za tento chaos ospravedlnil.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM