Anton Hrachovský Futbal

Futbalistky USA sa stali po štvrtý raz v histórii majsterkami sveta. Vo finále vo francúzskom Lyone zvíťazili nad Holandskom 2:0 a obhájili titul z MS 2015 v Kanade.

Ilustračný obrázok k článku Kráľovné ženského futbalu sú Američanky: Vo finále zdolali Holandsko a získali štvrtý titul, FOTO
6

O triumfe Američaniek nad úradujúcimi majsterkami Európy rozhodli v druhom polčase gólmi Megan Rapinoeová a Rose Lavelleová.

Američanky nastúpili na finálový duel v úlohe favoritiek a od úvodných minút mali územnú prevahu. Nedokázali však nájsť recept na prekonanie brankárky van Veenendaalovej. Najväčšiu šancu v prvom polčase mala v 39. minúte Morganová, ktorej hlavičku vyrazila van Veenendaalová na žrď.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

V 59. minúte sa po kontakte s van der Gragtovou ocitla v šestnástke na zemi Morganová. K slovu sa dostal VAR a francúzska rozhodkyňa Frappartová po opakovanom zhliadnutí situácie ukázala na biely bod. Rapinoeová jedenástku premenila a jubilejným 50. gólom v národnom tíme ukončila neprestrieľnosť brankárky van Veenendaalovej, ktorá trvala 338 minút. V 69. minúte spečatila triumf herne lepších Američaniek po individuálnej akcii Lavelleová.

USA – Holandsko 2:0 (0:0)

Góly: 61. Rapinoeová (11 m), 69. Lavelleová

Rozhodovali: Frappartová (Fr.) ŽK: Dahlkemperová – Spitseová, van der Gragtová

zostavy:

USA: Naeherová – O'Harová (46. Kriegerová), Dahlkemperová, Sauerbrunnová, Dunnová – Mewisová, Ertzová, Lavelleová – Heathová, Morganová, Rapinoeová (79– Pressová)

Holandsko: van Veenendaalová – van Lunterenová, Dekkerová (73. Van de Sandenová, van der Gragtová, Bloodworthová – Groenenová, van de Donková, Spitseová – Beerensteynová, Miedemaová, Martensová