Webnoviny - Svet

Kráse a spokojnosti dopomôže plastická chirurgia

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto Foto: Synergia Pharmaceutical­sBRATISLAVA 15. októbra (WEBNOVINY) – Kráse a spokojnosti sa dá dnes pomôcť rôznymi spôsobmi. Kým niekomu stačí vymeniť pár kúskov v šatníku, zájsť do kaderníctva či na kozmetiku, iní možno vyhľadajú pomoc na plastickej chirurgii a ruky šikovného chirurga im prinavrátia sebavedomie.

Dnešná medicína a jej progres aj na poli plastickej chirurgie umožňuje zmeniť naozaj veľa. Či ide o nos, viečka, bradu, prsia, častá je aj liposukcia. Keď sa žena z nejakého dôvodu rozhodne pre zákrok plastickej chirurgie, je dôležité nájsť si dobrého chirurga, porozprávať sa s ním, poradiť sa, prebrať všetky riziká a prediskutovať vlastné predstavy.

Dôležitá empatia Pacient rozhodnutý pre plastickú chirurgiu prichádza s istou predstavou, ktorú tlmočí lekárovi. Zveruje mu do rúk svoje zdravie, tu je veľmi dôležitá empatia zo strany chirurga, ktorý si želanie a predstavu pacienta vypočuje. Avšak dobrému výsledku predchádza nielen zosúladenie predstáv pacienta a chirurga, ale aj dedičné predispozície, referencie na odborníka, jeho profesionalita a samozrejme ruky chirurga. Ak odborník empaticky vypočuje želanie pacienta, má výborné teoretické a praktické skúsenosti a ako plastický chirurg v neposlednom rade aj estetické cítenie a dobrú predstavivosť, dobrý výsledok je takmer zaručený.

Zamerané na prsia Plasticko-estetické operácie prsníkov sú často považované za symbol plastickej chirurgie, a to nielen u laickej verejnosti. Najväčšiu skupinu tvoria zákroky augmentačné, teda zväčšenie prsníkov, no k plasticko-estetickej chirurgii sa radia aj operácie modelačné a redukčné.

Augmentačný výkon znamená vložiť do prsníkov implantát na ich zväčšenie buď pod prsnú žľazu alebo prsný sval. Takýto výkon si vyžaduje vysoko individuálny prístup, pretože každý hrudník je iný, každé telo hrudníka tiež, inak stavané, patrí telu rôznej výšky, váhy a proporcií. O modelačné zákroky majú najväčší záujem ženy po pôrode, ktorých prsia tehotenstvom a dojčením stratili tvar, pružnosť alebo objem. „Napriek tomu, že modelačných operácií prsníkov nie sú plné strany časopisov a ani celebrity sa nimi nechvália, určite sú to mimoriadne tvorivé a krásne operačné výkony, pri ktorých sa môže výrazne prejaviť schopnosť a kreativita chirurga,“ vysvetľuje primár Ústavu lekárskej kozmetiky Dr. Dušan Guba. Pri redukčných operáciách sa zmenšuje neželaná veľkosť a hmotnosť prsníkov, ktorá mimoriadne zaťažuje chrbticu ženy. „Operácie prsníkov sú zaujímavou kapitolou plastickej chirurgie. S každou ženou, ktorá sa zverí do rúk plastického chirurga a venuje mu svoju dôveru, prichádza nový pacient, ďalší príbeh a jedinečný operačný výkon, aký nebol a aký sa ani opakovať nebude,“ opisuje svoju prácu Dr. Guba.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM