Kremnické gagy 2018 v kocke: Kompletný PROGRAM je vonku

Legendárny festival humoru odkryl celú svoju tohtoročnú podobu. Vyberajte už teraz a pozrite, na čo všetko lákajú 38. Kremnické gagy.

Barbara Dallosová
Ilustračný obrázok k článku Kremnické gagy 2018 v kocke: Kompletný PROGRAM je vonku
Zdroj: TASR

Piatok 24. augusta

  • 13:00 – Otvorenie festivalu

    hymna KG, vztýčenie vlajok, prezident AH Luděk Sobota

  • 14:00 – Sranda Banda (Slovensko)

    Unikátna komediálna rodinná šou s bábkami

  • 14:30 – Vernisáž – karikatúry (Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko, Ukrajina)

    Lubomír Lichý (ČR), Sebastian Kubica (PL), Édua Szücs (HU), Jugoslav Vlahović (RS), Oleksy Kustovsky (UA), Ivana Šáteková (SK), Ján Gľonda (SK)

  • 15:00 – Strange Comedy (Kanada, USA)

    Moderný kabaret plný gagov, akrobacie, ilúzie a mágie

  • 15:00 – Dražba čistého papiera

    S dodatočným kreslením prítomných karikaturistov

  • 15:30 – Vernisáž – Karikatúra 1968

    68 kresieb od 8 autorov publikovaných v roku 1968

  • 16:10 – Túlavé divadlo (Slovensko): Nonsens noci svätojánskej

    Shakespeare, Nvota a čarovná poetika túlavého humoru

  • 17:00 – Nosy humoristov

    Odhalenie umeleckého reliéfu – Jiří Voskovec a Jan Werich

  • 18:00 – Russel Grey (Austrália): Mr. Qwirk

    Pouličný klaun, improvizátor a zabávač z opačnej strany zemegule

  • 18:00 – Hands up comedy and puppets (Nemecko)

    Tieňové divadlo v podaní svetoznámeho kabaretiéra Güntera Fortmeiera

  • 18:00 – Divadlo Komediograf (Česko, Slovensko): Manželství v kostce

    Česko-Slovenská komédia so Zuzanou Krónerovou a Oldřichom Navrátilom

  • 19:00 – Adrian Schvarzstein a Jūratė Širvytė-Rukštelė (Španielsko, Litva): Arrived

    Nečakané a originálne improvizácie ľudí cestujúcich v čase

  • 20:30 – Nový cirkus Younák (Slovensko)

    Comedia dell´arte, akrobacia a folklór postavený na hlavu

  • 22:00 – Studio Alta – Lucia Kašiarová a Vanda Hybnerová (Česko, Slovensko): Angel-y

    Pohybové divadlo a groteska so zmyslom pre ironický humor

  • 22:00 – Koncert A Conto (Slovensko)

    Legendárna funky nálada je späť

  • 22:30 – Seriš & Teller (Česko, Slovensko): Čecháčci a Čoboláci

    Autorská kreácia pohybovej komiky a improvizácie

  • 23:15 – Fenfire (Rakúsko): Alps on Fire

    Ohňová šou a malé divadlo na ulici

  • 00:00 – Frajara Putika (Česko)

    Koncert dynamickej kapely v rytme ska, balkan a reggae

Sobota 25. augusta

  • 10:30 – Nový cirkus Younák (Slovensko)

    Comedia dell´arte, akrobacia a folklór postavený na hlavu

  • 11:30 – Hands up comedy and puppets (Nemecko)

    Tieňové divadlo v podaní svetoznámeho kabaretiéra Güntera Fortmeiera

  • 11:50 – Russel Grey (Austrália): Mr. Qwirk

    Pouličný klaun, improvizátor a zabávač z opačnej strany zemegule

  • 12:00 – Divadlo GUnaGU (Slovensko): Láska & terpentín

    Surreálna komédia o falšovaní obrazov v hlavnej úlohe s Milanom Kňažkom

  • 12:30 – Studio Alta – Lucia Kašiarová a Vanda Hybnerová (Česko, Slovensko): Angel-ky

    Nebeská interaktívna hra pre deti

  • 12:30 – Improkarikatúry (Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko, Srbsko, Ukrajina)

    Improvizované kreslenie prítomných karikaturistov na danú tému

  • 13:30 – Fenfire (Rakúsko): Alps on Fire

    Ohňová šou a malé divadlo na ulici

  • 14:00 – Teatro Colorato (Slovensko): Ó sláva hviezd ó sláva

    Hviezdoslavove verše zrozumiteľne a s humorom

  • 14:10 – Bilbo compagnie (Česko): Klaun Pingu

    Bábková komédia inšpirovaná rozprávkou o rodinke tučniakov

  • 15:00 – Circus Brothers Band (Česko)

    Moderná dychovka v štýle disco – balkan

  • 15:30 – Divadlo Teatro (SK): Kumšt

    Hra plná komických situácií o tenkej hranici priateľstva a nenávisti

  • 16:00 – Teáter Komika (Slovensko): Príbeh rytiera

    Potulní komedianti s maringotkou plnou prekvapení

  • 17:00 – Adrian Schvarzstein a Jūratė Širvytė-Rukštelė (Španielsko, Litva): Arrived

    Nečakané a originálne improvizácie ľudí cestujúcich v čase

  • 17:30 – Studio Alta – Lucia Kašiarová a Vanda Hybnerová (Česko, Slovensko): Angel-y

    Pohybové divadlo a groteska so zmyslom pre ironický humor

  • 17:30 – Štúdio L+S (Slovensko): Skaza Titaniku

    Hra plná sebairónie, humoru a klaunských gagov

  • 18:00 – Russel Grey (Austrália): Mr. Qwirk

    Pouličný klaun, improvizátor a zabávač z opačnej strany zemegule

  • 19:00 – The Priester Sisters (Česko)

    Pôvabné swingové vokálne trio

  • 20:30 – Circus Brothers Band (Česko)

    Moderná dychovka v štýle disco – balkan

  • 20:30 – Divadlo u Valšů (Česko): Drahá Mathilda

    Tragikomický príbeh s detektívnou zápletkou a Danielou Kolářovou

  • 21:00 – Dezorzovo lútkové divadlo (Slovensko): Ján Ošík a pomstiteľ s fujaru

    Marionetový western a odvrátená tvár národného hrdinu

  • 21:30 – Kapela Timudej (Česko)

    Koncert živelnej recesie v podaní černošicko-balkánskej hudobnej formácie

  • 23:00 – Fenfire (Rakúsko): Alps on Fire

    Ohňová šou a malé divadlo na ulici

  • 23:00 – Divadlo GUnaGU (Slovensko): Youtuberi

    Digitálny kabaret bizardných postavičiek s divným humorom

  • 00:00 – KKT: Komorné kaviarenské teleso (SK)

    Neautentická interpretácia šlágrov z minulého storočia

Nedeľa 26. augusta

  • 10:00 – Strange Comedy (Kanada, USA)

    Moderný kabaret plný gagov, akrobacie, ilúzie a mágie

  • 11:30 – Studio Alta – Lucia Kašiarová a Vanda Hybnerová (Česko, Slovensko): Angel-ky

    Nebeská interaktívna hra pre deti

  • 12:10 – Cirkus Brothers Band (Česko)

    Moderná dychovka v štýle disco – balkan

  • 12:30 – Hands up comedy and puppets (Nemecko)

    Tieňové divadlo v podaní svetoznámeho kabaretiéra Güntera Fortmeiera

  • 12:30 – Divadlo Jonáša Záborského Prešov (Slovensko): Audiencia

    Satirická hra Václava Havla o absurdnostiach normalizačných dní

  • 13:10 – Bilbo compagnie (Česko): Klaun Pingu

    Bábková komédia inšpirovaná rozprávkou o rodinke tučniakov

  • 14:00 – Štúdio L+S (Slovensko): Starí majstri

    Výnimočný herecký koncert v podaní Milana Lasicu a Martina Hubu

  • 14:10 – Russel Grey (Austrália): Mr. Qwirk

    Pouličný klaun, improvizátor a zabávač z opačnej strany zemegule

  • 15:00 – Išiel Pánko (Slovensko)

    Interaktívny koncert a workshop nielen pre deti

  • 16:00 – Fenfire (Rakúsko): Alps on Fire

    Ohňová šou a malé divadlo na ulici

  • 16:15 – Hands up comedy and puppets (Nemecko)

    Tieňové divadlo v podaní svetoznámeho kabaretiéra Güntera Fortmeiera

  • 16:30 – Adrian Schvarzstein a Jūratė Širvytė-Rukštelė (Španielsko, Litva): Arrived

    Nečakané a originálne improvizácie ľudí cestujúcich v čase

  • 17:00 – Divadlo Komediograf (Česko): Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská

    Originálna groteska z našej nedávnej minulosti

  • 17:15 – Sranda Banda (Slovensko)

    Unikátna komediálna rodinná šou s bábkami

  • 18:00 – Circus Brothers Band (Česko)

    Moderná dychovka v štýle disco – balkan

  • 18:45 – Koncert skupiny Skrat F štrku a Kopa 9 (Slovensko)

    Veselý prog-rockový koncert s pantomímou

  • 19:00 – Russel Grey (Austrália): Mr. Qwirk

    Pouličný klaun, improvizátor a zabávač z opačnej strany zemegule

  • 20:00 – Fenfire (Rakúsko): Alps on Fire

    Ohňová šou a malé divadlo na ulici

  • 20:00 – Radošinské naivné divadlo a SĽUK (Slovensko): Malý veľký muž

    Inscenácia Stanislava Štepku inšpirovaná životom M.R. Štefánika

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame