Webnoviny - Svet

Kristen Stewart sa obáva o vlastný život

WEBNOVINY.SK

Kristen Stewart Foto: SITA/AP BRATISLAVA 4. júla (WEBNOVINY) – Mladá americká herečka Kristen Stewart, ktorá stvárnila Bellu Swann vo filmových adaptáciách upírskej romantickej ságy Twilight, sa podľa vlastných slov obáva, že by ju mohol zavraždiť nejaký horlivý fanúšik. V rozhovore pre britský časopis Hello priznala, že sa musí niekedy na červenom koberci veľmi ovládať, aby zadržala plač zo strachu. „Na červenom koberci sa necítim veľmi príjemne. Pozriem sa dopredu na to množstvo ľudí a uvedomujem si, že by sa ma mohli kedykoľvek zmocniť a zavraždiť ma. Žiadna bezpečnostná služba by ma nedokázala ochrániť,“ uviedla 20-ročná rodáčka z Los Angeles.

Hviezda filmovej ságy Twilight pritom pred časom čelila kritike, keď prirovnala svoj status celebrity k znásilneniu. „Keď sa pozriem na tie fotky, vidím niekoho, kto bol znásilnený. Niekedy sa s tým skutočne neviem zmieriť. Nikdy som si nemyslela, že by som mohla viesť takýto život,“ povedala vtedy herečka v rozhovore pre online verziu Britain Magazine. Po tom, ako sa na ňu začala valiť kritika zo strany fanúšikov i rôznych organizácií obetí znásilnení, ospravedlnila sa. „Urobila som naozaj obrovskú chybu. Veľmi sa ospravedlňujem za svoju voľbu slov,“ povedala neskôr Stewart pre magazín People. Paradoxne si Stewart zahrala obeť znásilnenia v snímke Speak (2004) a je tiež hovorkyňou skupiny Rape, Abuse and Incest National Network (RAINN).

Americká herečka Kristen Stewart sa preslávila v roku 2008 ako Bella Swan v adaptácii bestselleru Súmrak Stephenie Meyer. Hrá aj v ďalších snímkach upírskej ságy Twilight. Herectvu sa venuje už od roku 1999, keď debutovala v malej úlohe bez textu v televíznom filme Trinásty rok (1999). Neskôr zaujala v snímkach Úkryt (2002), Vidiecke sídlo (2003), Undertow (2004) či Útek do divočiny (2007). Na filmovom festivale Sundance v januári tohto roka vo svetovej premiére uviedli hudobnú životopisnú drámu The Runaways, v ktorej stvárnila rockerku Joan Jett. Vo februári 2010 si prevzala cenu Britskej akadémie filmových umení a vied BAFTA v kategórii Rising Star.

Informácie zverejnila webová stránka www.nme.com.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM