VOCH Správy Zo Slovenska

Krízový štáb rozhodol: V Malackách prerušia prevádzku škôl

V Malackách bude od pondelka (9.3.) prerušená prevádzka školských a mimoškolských zariadení na jeden týždeň.

Ilustračný obrázok k článku Krízový štáb rozhodol: V Malackách prerušia prevádzku škôl
Zdroj: TASR

V sobotu o tom informoval primátor mesta Juraj Říha po zasadnutí mestského krízového štábu.

Prerušenie prevádzky

„Týka sa to základných škôl, centra voľného času, materskej školy a základnej umeleckej školy. Budeme žiadať Bratislavský samosprávny kraj a Bratislavskú arcidiecézu, aby na svojich stredných školách rovnako prerušili prevádzku na týždeň,“ konkretizoval Říha s tým, že po týždni krízový štáb túto situáciu vyhodnotí.

V domácej karanténe je podľa primátora desať osôb z mestského centra sociálnych služieb, ktoré boli v blízkom kontakte s nakazenou ženou, u ktorej v sobotu potvrdili nový koronavírus.

Tá mala podľa slov primátora Malaciek v tomto centre pracovať. Z toho jedna osoba už má odobratú vzorku na prítomnosť koronavírusu a budeme čakať na výsledky testu. Väčšina osôb je z vyššieho manažmentu organizácie," povedal Říha.

12 osôb

Primátor uviedol, že bola pozastavená aj prevádzka kuchyne, ktorá zabezpečovala stravovanie pre verejnosť.

Ďalších 12 osôb v súčasnosti evidujeme s príznakmi respiračného ochorenia. Je to 12 klientov neziskovej organizácie Vstúpte, ktorá má prevádzku vedľa mestského centra sociálnych služieb,“ povedal Říha s tým, že tieto osoby sú v domácej karanténe.

Krízový štáb zároveň odporučil prevádzkovateľovi tohto zariadenia sociálnych služieb pre ľudí s mentálnym postihnutím, aby bolo po dobu 14 dní úplne uzatvorené.

Seniorské kluby

Říha vyzval všetky seniorské kluby, aby v meste prerušili svoju činnosť. Zároveň mestským a súkromným organizáciám krízový štáb mesta Malacky nariadil zrušiť hromadné kultúrne, sociálne a športové podujatia na území mesta.

Vo všetkých organizáciách zároveň nariadili aj vykonávať pravidelnú dezinfekciu. Primátor odporúča verejnosti vyhýbať sa akýmkoľvek väčším podujatiam.

Zároveň vyzýva, aby verejnosť so štátnymi orgánmi a úradmi obmedzila osobný kontakt a komunikovala najmä písomnou formou.

Prevencia

Říha poznamenal, aby verejnosť nepodliehala panike a venovala dostatočnú pozornosť prevencii v súvislosti so šírením nového koronavírusu.

Na Slovensku sú doteraz známe tri pozitívne výsledky na nový koronavírus. Ďalší štyria nakazení Slováci, rodina, sú v karanténe v Rakúsku.

Pozrite si aj zábery z príprav Slovenska na koronavírus.

Slovensko sa pripravuje na koronavírus
23
Galéria
Zdroj: TASR

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM