ELA Rôzne

Kto priletel do Košíc a Bratislavy, zostal PREKVAPENÝ: Prečo do ruky dostal TRESKU s rožkami?

Dnes v zahraničí podľa posledného sčítania obyvateľov žije viac ako štvrť milióna Slovákov. A mnohí cestujú práve teraz domov. Tí, ktorí prileteli na dve slovenské letiská, zostali zrejme poriadne zaskočení.

Ilustračný obrázok k článku Kto priletel do Košíc a Bratislavy, zostal PREKVAPENÝ: Prečo do ruky dostal TRESKU s rožkami?
14
Galéria
Zdroj: RYBA Košice

Na letisku v Košiciach a v Bratislave ich čakalo netradičné privítanie na pôde domoviny! Nebol to chlieb so soľou, ale azda najtradičnejšia chuť toho, po čom za hranicami mnohí neraz snívajú: naša treska v majonéze.

A práve s týmto nápadom pred Vianocami prišla RYBA Košice, ktorá nezostala iba pri predstavách a Slovákov prichádzajúcich zo zahraničia vítala na letisku v hlavnom meste a na východe košickou Treskou v majonéze – lahodnou národnou pochúťkou zhotovenou podľa tradičnej receptúry, ktorá chutí presne tak, ako pred 70 rokmi.

Gastronomický symbol Slovenska

Samozrejme, nechýbali ani rožky, pričom prichádzajúcich Slovákov vítali folkloristi v krojoch. Na bratislavskom letisku im robila spoločnosť a dobroty ponúkala aj známa influencerka Janka Travel Hacker.

„K treske mám blízko od čias, kedy mi ju balila babina na školské výlety. Dnes sa na ňu teším vždy, keď prídem domov,“ povedala.

Verní tradičným slovenským receptúram

Z košickej Tresky v majonéze mali prichádzajúci radosť. Mnohí sa zhodli, že im v zahraničí chýba. „Treska a dva rožky sú nepochybne obraz, ktorý sa spája mnohým Slovákom s domovom. Sme radi, že sme Slovákom prichádzajúcim zo zahraničia spríjemnili ich prvé kroky doma. Naša retro receptúra z pravej tresky, zeleniny a vlastnej lahodnej majonézy vychádza z pôvodnej z roku 1954,“ hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Richard Duda a dodáva, že práve to ju medzi značkami, ktoré sa neustále snažia o inovácie v receptúrach, drží na poste tradičného slovenského produktu s typickou lahodnou chuťou.

S hrdosťou ju tak môžeme podľa jeho slov vnímať ako našu rýdzo slovenskú pochúťku.

„Ryba Košice nepracuje s tradíciou náhodou a povrchne. Je si vedomá kvalít, ktoré doma máme, aj preto sme sa stali hlavným partnerom jedného z najznámejších ľudových súborov. Kampaň, ktorá si ctí tradície, je pre nás akýmsi prirodzeným vyústením, keďže sa dlhodobo snažíme o uchovanie tradícií, vrátane slovenských chutí a pôvodných receptúr. V tom chceme pokračovať aj do budúcna,“ ozrejmuje Duda.

Slovákov na letisku vítali treskou s rožkami
14
Galéria
Zdroj: RYBA Košice
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM