Kuchyňu Blízkeho východu predstavia Iračania, ktorí našli v Nitre druhý domov

V Nitre budete mať možnosť ochutnať jedlá z Iraku, z prvej ruky. Navaria ich ľudia, ktorí našli pod Zoborom druhý domov.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Kuchyňu Blízkeho východu predstavia Iračania, ktorí našli v Nitre druhý domov
Zdroj: TASR

Nedeľný brunch, na ktorom sa budú môcť účastníci zoznámiť s chuťami Blízkeho východu, organizuje nitrianska fotogaléria Trafačka. Pohostenie, v ktorom sa raňajky spájajú s obedom, ponúkne 20. augusta.

Ochutnávka kuchyne

Ako uviedol majiteľ galérie František Kolář, návštevníkov čaká dobrá spoločnosť a dobré jedlo. „Pri spoločnom stole sa budú môcť porozprávať s ľuďmi z Iraku, ktorí si v Nitre našli svoj nový domov a ktorí pri tejto príležitosti pripravia ochutnávku svojej kuchyne,“ uviedol Kolár.

Zapojiť sa môžete aj vy

Ako pripomenul, Nedeľný brunch umožní všetkým účastníkom, aby sa pochválili so svojím obľúbeným receptom. „Každý môže priniesť koláč, šalát alebo iné slané či sladké jedlo, ktoré by rád ponúkol ostatným a spestril by tak ponuku nášho stola. Už teraz sa tešíme na diskusie, výmeny receptov a zážitky, ktoré nás spolu čakajú. Nudiť sa u nás nebudú ani tí najmenší, ktorých zabavíme detskými tvorivými dielňami,“ dodal Kolář.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame