Webnoviny - Svet

Kuciak opäť trénuje s Legiou Varšava

WEBNOVINY.SK

VARŠAVA 20. júla (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Dušan Kuciak sa v pondelok zapojil do tréningového procesu s poľským tímom Legia Varšava. Informuje o tom viacero poľských zdrojov vrátane oficiálnej stránky osemnásobného národného ligového šampióna. Podľa serveru sports.pl sa už 26-ročný gólman dohodol na ukončení zmluvy s FC Vaslui, teda s tímom, v ktorom pôsobil od roku 2008. Kuciak sa údajne bez súhlasu svojho rumunského zamestnávateľa zapojil do prípravy s Legiou ešte začiatkom júla. Zástupcovia FC Vaslui chceli podať podnet na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA), podľa ktorého sa mal Kuciak vrátiť späť do Rumunska.

Podľa najnovších správ však účastník minuloročných majstrovstiev sveta v Juhoafrickej republike už rozviazal kontrakt s FC Vaslui a čaká už len formálne potvrdenie od FIFA. „Normálne to trvá približne dva týždne. V blízkej budúcnosti by sa malo všetko oficiálne uzavrie,“ cituje sports.pl slová Dušana Kuciaka, ktorého právni zástupcovia sa zaoberajú situáciou.

Neoficiálne sa hovorí o tom, že slovenský gólman dostane zelenú a bude môcť podpísať zmluvu s Legiou, ale k dispozícii nebude od začiatku sezóny, pretože si odpykáva disciplinárny trest za vylúčenie z minulého ročníka Európskej ligy UEFA. V 3. predkole kontinentálneho pohára číslo dva sa poľský tím stretne s postupujúcim z dvojice FC Minsk (Biel.) – Gaziantepspor (Tur.). Minulotýždňový prvý zápas týchto dvoch súperov sa skončil remízou 1:1.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM