Webnoviny - Svet

Kucka: Holanďania boli rýchlejší ako Taliani

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

DURBAN 28. júna (WEBNOVINY) – Stredopoliar Juraj Kucka si chcel na pamiatku osemfinálového duelu s Holandskom na majstrovstvách sveta vo futbale v Juhoafrickej republike vymeniť dres s niektorým z hráčov „Oranjes“, no napokon mu ostal iba jeho vlastný s číslom devätnásť. „Oslovil som jedného z Holanďanov, no povedal mi, že až v šatni. Ale nepodarilo sa. Škoda, mať takúto pamiatku by nebolo zlé,“ skonštatoval 23-ročný rodák z Bojníc.

Spomienku v podobe historického postupu do osemfinále mu však nik nevezme. Meno Kucka bude navždy figurovať v zostave slovenského tímu, ktorý zdolal úradujúcich majstrov sveta Talianov. „Dúfam, že sme ľudí doma nesklamali. Dokázali sme, že vieme hrať futbal a môžeme hrať s hocijakým súperom,“ stroho zhodnotil Kucka účinkovanie na šampionáte v JAR.

Slováci v osemfinále favorizovaným Holanďanom nepríjemne podkurovali, ale napokon prehrali 1:2. „Myslím si, že sme odohrali dobrý zápas. Nepodarilo sa nám síce vyhrať, ale je to pre všetkých veľmi dobrá skúsenosť. Holanďania boli naozaj dobrí! V strede ihriska boli rýchlejší ako Taliani, hrali úplné iný futbal,“ porovnával stredopoliar Sparty posledných dvoch súperov.

Slovenské mužstvo nastúpilo na duel nebojácne, rovnako si počínal aj Kucka v súbojoch s Wesleym Sneijderom. Sebavedomie mu rozhodne nechýbalo. „Keď sme chceli uspieť, inak sme ani hrať nemohli. Naozaj to inak nešlo,“ zdôraznil. „Ale Holanďania mali strašne dobré protiútoky. Aj prvý gól sme dostali po takejto akcii. Nepokryli sme Robbena a doplatili sme na to. Škoda,“ povzdychol si.

Na otázku, či by sa dalo niečo urobiť proti tomu, aby sa Arjen Robben dostal do takej šance, odpovedal Kucka jednoznačne: „Dalo sa, keby sa na neho skôr vystúpilo. Existuje veľa vecí, ktoré sme mohli urobiť, aby sme zabránili gólu. Ale dopadlo to pre nás takto a asi tak to aj malo byť.“

V 40. min dostal mladík prezývaný Kuco od španielskeho rozhodcu Alberta Undiana žltú kartu, čím sa jeho ostrie v súbojoch s Holanďanmi čiastočne otupilo. „Po karte som musel byť opatrnejší. Nemohol som súboje dohrávať tak, ako som zvyknutý. Urobil by som náhodou blbý faul, musel by som ísť von a to som si nemohol dovoliť,“ vysvetľoval Juraj Kucka. Po návrate domov mu veľa času na oddych nezostane. Najvyššia česká súťaž sa začne už v polovici júla a Sparta Praha od svojho jediného hráča, ktorý sa predstavil na svetovom šampionáte v JAR očakáva, že bude ťahúňom mužstva túžiaceho po obhajobe titulu.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM