Webnoviny - Svet

Kukláčom vymenili šéfa, Ján Rejda skončil

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – Policajti z Útvaru osobitného určenia majú nového šéfa. Informuje o tom dnešné vydanie denníka SME.

Jána Rejdu odvolal policajný prezident Jaroslav Spišiak už pred pár týždňami, ako prvá o tom informovala vo štvrtok televízia Joj.

„Očakávam iný spôsob vedenia,“ povedal Spišiak. Policajné prezídium informovalo, že novým šéfom je Štefan Hamran, ktorý je z prostredia elitnej jednotky a na post šéfa postúpil.

Prečo musel Rejda odísť, Spišiak nevysvetlil. Oficiálna verzia znie, že služobný pomer ukončil uvoľnením na vlastnú žiadosť. Televízia Joj spomenula možnú stratu dôvery.

Na útvar osobitného určenia nastúpil Rejda v roku 1992, velil mu od roku 2009, keď policajný zbor viedol Ján Packa. Velil napríklad aj zneškodneniu zločinca Martina Nováka z Karvinej. Policajti ho zastrelili pri Handlovej. SME uvádza, že práca kukláčov sa podľa policajného prezídia s novým šéfom nemení. Spišiak už ich nechce posielať na vystúpenia typu dní detí. „Bez mien, bez tvárí, čistí profesionáli. Prísť, zakročiť, vyriešiť,“ priblížil svoju predstavu fungovania jednotky.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM