Zo zahraničia

KURIOZITA DŇA: August je najstarším zlatým retrieverom na svete

Sučka August sa narodila ešte v čase, keď bol americkým prezidentom Bill Clinton.

Ilustračný obrázok k článku KURIOZITA DŇA: August je najstarším zlatým retrieverom na svete
6
Galéria

Sučka zlatého retrievera z amerického štátu Tennessee sa stala najstarším žijúcim psom tejto rasy na svete. Uvádza sa to na facebookovom účte útulku GoldHeart Golden Retrievers Rescue.

Najstarší žijúci retriever

Sučka August, ktorá dosiahla vek 20 rokov v apríli, prežila väčšinu psov tejto rasy – priemerná dĺžka života zlatých retrieverov je totiž len desať až 12 rokov.

Dvadsaťročnú sučku prezývanú Augie chová rodina v Tennessee. „Ako 20-ročná žije približne dvakrát dlhšie, než sa u zlatých retrieverov očakáva, a má sa k svetu,“ uvádza sa v príspevku na Facebooku na počesť Augie. „Žije tak dlho prevažne preto, že má úžasnú genetiku, ale aj vďaka majiteľke Jennifer, ktorá odvádza úžasnú prácu v starostlivosti o ňu – dbá o to, aby mali s Augie vynikajúci vzťah.“

V blogu na webovej stránke útulku GoldHeart Golden Retrievers Rescue sa píše, že sučka sa narodila 23. apríla 2000, keď bol americkým prezidentom ešte Bill Clinton. Niekoľkokrát zmenila domov a ako 14-ročná skončila u súčasných majiteľov Jennifer a Steva Hetterscheidtovcov z Oaklandu v Tennessee. Vzali si ju z útulku v južnej Nevade.

Pes mal na oslave špeciálnu tortu a narodeninovú šatku a fotografie z narodenín sa odvtedy stali hitom na internete, uviedla televízia WHSV.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie