Zo Slovenska

KURIOZITA DŇA: Kus našej krajiny sa premenil na pieskové kráľovstvo

Sochy vznikali pod taktovkou autora ľadového dómu na Hrebienku Adama Bakoša a ich tvorcovia spotrebovali 130 ton piesku.

Zdroj: Dnes24.sk

Pieskové kráľovstvo so sochami draka, kráľa, princeznej a maketami deviatich slovenských hradov a zámkov otvorili v sobotu 27. júna v Bojniciach. Podľa autora myšlienky Viktora Reisela ich päť sochárov vytvorilo približne za dva týždne.

Tony piesku

„Videl som podobné výstavy v Českej republike aj vo svete a mal som pocit, že na Slovensku je toho málo. Najťažšie bolo vyrezať Bojnický hrad, ktorý je dominantou a je veľmi rozsiahly. Má veľa vežičiek a okien, je taký zložitý,“ povedal autor myšlienky pieskového kráľovstva.

Sochy vznikali pod taktovkou autora ľadového dómu na Hrebienku Adama Bakoša a ich tvorcovia spotrebovali 130 ton piesku. „Vytvorili z nich Bojnický zámok, Krásnu Hôrku, Bratislavský hrad, Strečno, Spišský hrad, Oravský hrad, Smolenický zámok, Kežmarský hrad a Trenčiansky hrad. Počasie je najväčším nepriateľom. Ak prídu krúpy alebo povodne, musíme začať odznova,“ dodal Reisel.

Pieskové kráľovstvo v Bojniciach bude otvorené denne od 10:00 do 17:00 hod. „Ak bude priaznivé počasie, chceli by sme vydržať do konca októbra,“ uzavrel Reisel.

V pieskovom kráľovstve v Bojniciach sídli deväť slovenských hradov a zámkov
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie