Rastislav Búgel Zo zahraničia

KURIOZITA DŇA: Úradník z Kuvajtu 10 rokov NECHODIL do práce, no dostával plat

"Šikovný" úradník skončil v base a musí zaplatiť astronomické peniaze.

Ilustračný obrázok k článku KURIOZITA DŇA: Úradník z Kuvajtu 10 rokov NECHODIL do práce, no dostával plat
Zdroj: Freepik.com/wirestock

Svet obletela kuriózna správa z Kuvajtu. Tamojší najvyšší súd poslal na päť rokov do väzenia štátneho zamestnanca, ktorý desať rokov poberal plat, no po celý čas nechodil do práce!

Najvyšší súd teraz podľa Gulf News zrušil predchádzajúce rozhodnutia dvoch súdov, ktoré úradníka oslobodili.

Bude pykať

Muž musí navyše vrátiť 104-tisíc kuvajtských dinárov (290-tisíc eur), ktoré takto nezákonne získal. To však nie je všetko a zaplatiť bude musieť aj pokutu vo výške dvojnásobku tejto sumy. Okrem väzenia tak bude musieť zohnať dokopy aj 312-tisíc dinárov (viac ako 872-tisíc eur).

Jeden z najprísnejších trestov

Úradník mal pracovať na odbore služieb pre občanov. Hoci nechodil do práce, desať rokov mu pravidelne chodila výplata. Dôkazy odhalili, že plat poberal nezákonne.

Server dodáva, že toto rozhodnutie súdu patrí medzi najprísnejšie postihy, aké boli v krajine v posledných rokoch uložené za podvod so mzdami vo verejnom sektore.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM