Správy Zo zahraničia

Kuriozita z českých volieb: Zamestnanec radnice omylom uväznil volebnú komisiu

Zamestnanec radnice v Brne pri odchode z práce jednoducho zabudol, že sa konajú voľby. Na mieste museli zasahovať mestskí policajti.

Ilustračný obrázok k článku Kuriozita z českých volieb: Zamestnanec radnice omylom uväznil volebnú komisiu
Zdroj: TASR/Barbora Výrostková

Zamestnanec radnice v mestskej časti Brno-Žabovřesky v piatok večer omylom uväznil komisiu vo volebnej miestnosti. Zabudol totiž, že sa tam konajú voľby, a budovu pri odchode zakódoval. Informoval o tom v sobotu spravodajský portál iDNES.cz.

Na voľby zabudol

Na mieste zasahovala aj mestská polícia. Jej hovorca Jakub Ghanem uviedol, že incident trval iba chvíľu a nikto nebol obmedzený na ústavnom práve voliť.

Výstraha z alarmu na radnici sa aktivovala večer po 21.30 hod. „K úradu boli hneď vyslané dve policajné hliadky a spojili sa s osobami vo vnútri. Pracovníci z operačného strediska súbežne zavolali kontaktnej osobe,“ povedal Ghanem.

Podľa hovorcu sa nakoniec ukázalo, že do objektu sa nepokúšal nikto vniknúť neoprávnene. „Jeden zo zamestnancov radnice si iba pri odchode z práce neuvedomil, že ešte stále sa konajú voľby, a komisiu zakódoval v budove,“ dodal Ghanem. Doplnil, že alarm sa po chvíli podarilo deaktivovať.

Začne sa sčítavanie

V Českej republike pokračujú v sobotu voľby do Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR. Volebné miestnosti sa otvorili o 08.00 hod., zatvoria ich o 14.00 hod. Voľby sa začali v piatok o 14.00 hod. a volebné miestnosti sa v ten deň zatvorili s úderom 22.00 hod.

Po uzavretí volebných miestností v sobotu popoludní sa začne sčítavanie hlasov. Priebežné výsledky bude zverejňovať Český štatistický úrad (ČSÚ) podľa toho, ako ich budú doručovať jednotlivé volebné komisie. Relevantné výsledky budú známe až v sobotu neskoro popoludní alebo večer.

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM