Krimi

Kuriózna lúpež v Trenčíne: Mladíci okradli muža s HRAČKÁRSKOU pištoľou na guličky!

Muž nevedel, že zbraň nie je pravá a rozhodol sa neriskovať. Zlodejom sa podarilo ukrývať niekoľko dní po čine.

Ilustračný obrázok k článku Kuriózna lúpež v Trenčíne: Mladíci okradli muža s HRAČKÁRSKOU pištoľou na guličky!
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Obvineniu zo zločinu lúpeže čelí dvojica mužov vo veku 26 a 23 rokov. Poškodeného muža mali s hračkárskou pištoľou v Trenčíne okradnúť o 800 eur a mobilný telefón. Informovala o tom v sobotu na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.

Chcel predať telefón

„Jeden z obvinených si dohodol vo večerných hodinách stretnutie pri kostole sv. Jána Nepomuckého s poškodeným. Toho vylákal na miesto stretnutia pod zámienkou kúpy mobilného telefónu od obvineného, ktorý ho predtým inzeroval na internete,“ uviedli policajti.

Obvinený mal k poškodenému pristúpiť, vytiahnuť strelnú zbraň a namieriť ju na neho. Pod hrozbou mal od neho požadovať sumu 800 eur a zároveň ho vyzvať, aby mobilný telefón, ktorý mal pri sebe, položil na strechu svojho motorového vozidla.

„Vykonaným vyšetrovaním bolo zistené, že v danom prípade išlo o hračkársku zbraň na guličky, čo však poškodený v danom momente nemohol tušiť,“ doplnila polícia.

Čakajú v cele

Poškodený v obave o svoj život a zdravie podľa nej podal obvinenému do ruky hotovosť a položil svoj telefón na vozidlo. „Obvinený si mal peniaze od poškodeného vziať, následne zobrať aj jeho mobilný telefón a utiecť na neznáme miesto spolu s druhým obvineným, s ktorým bol vopred dohodnutý, a ktorý mal po celý čas čakať neďaleko od miesta činu,“ ozrejmila polícia.

Krátko po tomto čine sa poškodený obrátil na políciu, ktorá začala okamžite intenzívne po mužoch pátrať. „Pátranie trvalo niekoľko dní, ale polícii sa s využitím osobnej a miestnej znalosti podarilo mužov stotožniť,“ skonštatovali policajti.

Trenčiansky vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné trestné stíhanie mužov, na rozhodnutie súdu o väzbe si počkajú v cele policajného zaistenia. „V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov,“ uzavreli policajti.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zostaňte v obraze! Ďalšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM