Lucia Šútorová Kultúra

Kúsok domova: Slováci žijúci vo Washingtone si pripomenuli naše vianočné tradície

Veľvyslanectvo Slovenskej republiky vo Washingtone pripravilo našim krajanom vianočné trhy. Zaujali aj miestnych obyvateľov.

Ilustračný obrázok k článku Kúsok domova: Slováci žijúci vo Washingtone si pripomenuli naše vianočné tradície
Zdroj: TASR

Vôňa kapustnice, vareného vína a medoviny, tóny tradičných slovenských vianočných piesní a perníčky, ktorým odolal málokto. Takto to vyzeralo v sobotu (4.11.) na veľvyslanectve Slovenskej republiky vo Washingtone, kde sa už tradične konali vianočné trhy.

Prilákali aj domácich

Napriek skorému, ešte nevianočnému dátumu prilákali trhy stovky návštevníkov, a to nielen Slovákov žijúcich v hlavnom meste USA, ale napríklad aj Portoričanov a Mexičanov, a samozrejme Američanov.

Detské vystúpenie

Vianočnú atmosféru vytvorila nielen vôňa kapustnice a medoviny, ale aj vystúpenie detí z českej a slovenskej školy Sokol Washington, ktoré prítomným zaspievali niekoľko tradičných slovenských a českých vianočných piesní.

Nápoje sa uchytili

Hoci kapustnicu ochutnávali niektorí opatrne, na slovenské víno a medovinu sa počas celého dňa tvoril rad. Návštevníci si mohli vybrať aj z veľkého množstva ručne vyrábaných vianočných ozdôb a už teraz sa mohli na sviatky zásobiť perníkmi.

Do konca roka sa vo Washingtone uskutočnia ešte dve ďalšie tradičné slovenské podujatia – mikulášsky večierok a katarínska zábava.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie