Kuznecovová v osemfinále čaká na Hantuchovú či Wozniacku

Ruská tenistka Svetlana Kuznecovová. Ilustračné foto.Foto: SITA/APPARÍŽ 27. mája (WEBNOVINY) – Ruská tenistka Svetlana Kuznecovová nasadená ako trinásta zvíťazila v piatkovom stretnutí 3. kola dvojhry žien na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži (22. mája – 5. júna, celková dotácia 17 520 000 eur, antuka vonku) nad Kanaďankou Rebeccou Marinovou za 49 minút hladko 6:0, 6:4. Vstupný set trval len 17 minút.

Marinová si síce v otváracom geme druhej časti povzbudzujúco udržala servis a vo štvrtej hre dosiahla okamžitý rebrejk na 2:2, ktorý aj potvrdila a neskôr viedla i 4:3, ale odvtedy si proti favoritke už nepripísala ani gem.

Petrohradčanka urobila len tretinový počet nevynútených chýb (11:33) v porovnaní s 20-ročnou súperkou, ktorej patrí 60. pozícia v renkingu. Bývalá dvojka počítačového poradia Kuznecovová bola na víťazné údery mierne lepšia – 12:10. Držiteľka dvoch titulov z úrovne „veľkej štvorky“ Kuznecovová stratila po svojom prvom podaní len 4 takto rozohrané fiftíny.

Dvojhra žien – 3. kolo: Svetlana Kuznecovová (Rus.-13) – Rebecca Marinová (Kan.) 6:0, 6:4 za 49 minút

Miestna šampiónka zo sezóny 2009 Kuznecovová, ktorá čerstvo má v realizačnom tíme aj krajanku Anastasiu Myskinovú, si v osemfinálovom 4. kole zmeria sily s postupujúcou z neskoršieho duelu Caroline Wozniacka (Dán.-1) – Daniela Hantuchová (SR-28). Dvadsaťpäťročná Kuznecovová sa vlani pri Buloňskom lesíku lúčila práve v 3. kole, keď v derby nestačila na Mariu Kirilenkovú. Už v 2. kole vtedy odvrátila 4 mečbaly v zápase s Nemkou Andreou Petkovicovou.

Kanaďanka Marinová absolvovala svoj debut v hlavnej súťaži na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska. Na US Open 2010 aj Australian Open 2011 však bola v 2. kole. Do povedomia slovenských fanúšikov vstúpila svojou prehrou vo finále februárového „hardového“ turnaja v americkom Memphise proti Magdaléne Rybárikovej.