Webnoviny - Svet

Kým polícia hľadala bombu, vylúpili zlatníctvo

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) – V nemocnici v Spišskej Novej Vsi bolo v pondelok rušno, anonym tam znova nahlásil bombu. Na policajnej linke 158 to oznámil mužský hlas ráno o 9:26.

V tom čase sa v nemocnici nachádzalo približne 530 osôb. Policajti zabezpečili objekt a na miesto vyslali aj psovoda so služobným psom na vyhľadávanie výbušnín. Pyrotechnickú prehliadku budovy ukončili o 12:10, no výbušninu nenašli. Spišskonovoveský policajný vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre prečin šírenia poplašnej správy, za čo si môže páchateľ posedieť vo väzení jeden až päť rokov.

Podobný scenár sa v nemocnici odohral len v nedeľu predpoludním. Bombu na tiesňovej policajnej linke nahlásil neznámy páchateľ, výbušninu nenašli.

Lupiči si odniesli zo zlatníctva lup za 200-tisíc eur

Kým polícia hľadala bombu, v zlatníctve na Letnej ulici sa odohrala scéna ako z filmu. Maskovaní a ozbrojení páchatelia pod hrozbou použitia zbrane ukradli zlaté šperky v hodnote asi 200-tisíc eur.

Polícia už začala trestné stíhanie pre zločin lúpeže, za ktorý hrozí páchateľom väzenie na 15 až 25 rokov alebo na doživotie.

Vzhľadom na okolnosti prípadu a prebiehajúce vyšetrovanie v súčasnosti polícia neposkytuje detailnejšie informácie o prípade. Po páchateľoch pátrajú.

Agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM