Webnoviny - Svet

Ľ. Michalík na hosťovanie do Carlisle United

WEBNOVINY.SK

Slovenský futbalový obranca Ľubomír Michalík (vpravo) Foto: SITA/AP LEEDS 31. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový obranca Ľubomír Michalík opúšťa káder anglického druholigového klubu Leeds United a na pol roka sa sťahuje o súťaž nižšie. V záverečný deň letného transferového obdobia sa vedenie nováčika The Championship dohodlo s treťoligovým Carlisle United na hosťovaní člena širšieho kádra A-mužstva SR do 3. januára 2011. Informuje o tom oficiálna internetová stránka tretieho tímu tabuľky League One 2010/2011.

„Priznám sa, že som nemal veľa možností na výber. Dnes je posledný prestupový deň, musel som konať rýchlo. Chcem hrať futbal, to ma baví, a preto som súhlasil s hosťovaním na štyri mesiace,“ povedal v rozhovore pre agentúru SITA Ľubomír Michalík a pokračoval: „Okrem mňa boli na prestupovej listine viacerí hráči. V Leedsi by som nehrával, mohol som tu len trénovať, a to by ma určite nebavilo. Mal som aj nejaké iné ponuky, ale nič nebolo v reálnej rovine, všetko to boli len také šumy. V prvých zápasoch v Carlisle určite dostanem šancu a potom bude už len na mne, ako sa chytím. Žiadny tréner mi nezaručí, že budem hrávať, no ja sa určite pobijem o miesto v základnej zostave.“

Dvadsaťsedemročný vysoký stopér odišiel na Britské ostrovy v januári 2007, keď podpísal zmluvu s Boltonom Wanderers. Ešte v priebehu jarnej časti zamieril na hosťovanie do Leedsu United, s ktorým sa potom v januári 2008 dohodol na trvalom prestupe za 500 000 eur. Počas svojho pobytu na Elland Road odohral rodák z Čadce 69 stretnutí. Svoju premiéru v drese Carlisle United môže Ľubomír Michalík absolvovať už počas nasledujúceho víkendu v sobotňajšom domácom dueli proti Swindonu Town.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM