Regióny

Láka vás KÚPANIE sa v obľúbených TAJCHOCH? Hygienici si posvietili na KVALITU vody

Vzorky boli odobraté z Počúvadlianskeho jazera, Veľkého Richnavského jazera, Veľkého Kolpašského jazera, jazera Klinger a Belianskeho jazera, ale aj z Dolného Hodrušského jazera.

Ilustračný obrázok k článku Láka vás KÚPANIE sa v obľúbených TAJCHOCH? Hygienici si posvietili na KVALITU vody
Zdroj: TASR/Jana Vodnáková

Kvalitu vôd v jazerách v okolí Banskej Štiavnice pred začiatkom letnej kúpacej sezóny skontrolovali regionálni hygienici. Vzorky, ktoré odobrali ešte počas júna ukázali, že voda v nich je vyhovujúca.

Ako pre TASR uviedli z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Žiari nad Hronom, vzorky boli odobraté z Počúvadlianskeho jazera, Veľkého Richnavského jazera, Veľkého Kolpašského jazera, jazera Klinger a Belianskeho jazera (všetky okres Banská Štiavnica). Hygienici kontrolovali aj vodu v Dolnom Hodrušskom jazere v okrese Žarnovica.

V regióne nájdu počas letných dní milovníci kúpania osvieženie aj na umelých kúpaliskách. V prevádzke sú Termálne kúpalisko Sklené Teplice, Plážové kúpalisko v Žiari nad Hronom, Termálne kúpalisko Vodný raj Vyhne a veľký vonkajší bazén Hotela Sitno vo Vyhniach. Voda v týchto prevádzkach je podľa RÚVZ aktuálne vyhovujúca.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM