han Zo Slovenska

Lengvarský prezradil počet zaočkovaných TREŤOU dávkou: Je ich viac ako 66-tisíc!

Na Slovensku podali od 19. do 26. októbra tretiu dávku vakcíny proti ochoreniu COVID-19 v 66 304 prípadoch. V čakárni na túto dávku vakcíny je v súčasnosti 8 822 osôb.

Ilustračný obrázok k článku Lengvarský prezradil počet zaočkovaných TREŤOU dávkou: Je ich viac ako 66-tisíc!
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Očkuje sa v 98 miestach, z nich sedem je veľkokapacitných očkovacích centier, 16 polikliník a 75 nemocníc. V stredu to po rokovaní vlády oznámil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

„Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) zaslalo v priebehu posledných hodín viac ako 100-tisíc pozývacích SMS správ na očkovanie treťou dávkou vakcíny,“ povedala pre TASR hovorkyňa NCZI Alžbeta Sivá s tým, že k strede evidujú viac ako 23-tisíc osôb, ktorým bola podaná práve táto dávka vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

Pri očkovaní treťou dávkou chce rezort zdravotníctva uprednostniť vyššie ročníky. Lengvarský povedal, že chcú poznať záujem ľudí, čo ministerstvu pomôže kapacitne sa pripraviť na očkovanie treťou dávkou nižších ročníkov.

Systém by mal byť podľa šéfa rezortu zdravotníctva nastavený tak, aby sa všetci záujemcovia mohli zaočkovať čím skôr.

Výjazdové tímy vyšli 16-krát do ohnísk spolu s intervenčným tímom Ministerstva zdravotníctva SR. Vypomáha aj 142 profesionálnych vojakov, z nich 91 je v nemocniciach a 51 je v regionálnych úradoch verejného zdravotníctva.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM