Monika Hanigovská Futbal

Látal a Hoftych v Spartaku končia: Urobia tak po konci jesennej časti

Pod Spartakom sa opäť zatriaslo. Okrem ohláseného šetrenia v klube, končí v Spartak Trnava tréner Látal a generálny manažér Hoftych.

Ilustračný obrázok k článku Látal a Hoftych v Spartaku končia: Urobia tak po konci jesennej časti
Zdroj: TASR

Spartak Trnava informoval fanúšikov na sociálnej sieti o zmenách. Dotýkajú sa klubovej televízie Spartak TV, ostané zmeny vedenie klubu zovšeobecňuje.

Teraz klub oficiálne informuje o odchode trénera Radoslava Látala a generálneho manažéra Pavla Hoftycha.

Svoje rozhodnutie urobili štyri zápasy pred koncom jesennej časti aktuálnej sezóny.

Spoveď Hoftycha

„Vzhľadom k tomu, že sa hneď po majstrovskom úspechu začali predkolá európskych súťaží, bolo potrebné pracovať na príchode nového trénera a hráčov. Chceli sme dosiahnuť úspech. Ten sa nám podaril. Napriek tomu som majiteľovi klubu oznámil svoj koniec. Dokončím jesennú časť, nakoľko ma zo svojej pozície viažu oficiálne povinnosti smerom k UEFA,“ uviedol generálny manažér Pavel Hoftych v tlačovej správe Spartak Trnava.

Veril v plzenskú cestu

„Stále som veril, že môžeme ísť tzv. plzeňskou cestou. Ale teraz už viem, že v meste nie je možné dosiahnuť vo viacerých subjektoch zhodu, aby sa futbal v Trnave dostal ďalej. A to aj napriek tomu, že sme sa veľakrát pokúšali o rôznu formu spolupráce. Nikam sme nedospeli. Je to hlavný dôvod, prečo necítim, že by moja práca mala byť i naďalej pre Spartak prínosná, ďalej je v tom aj osobná motivácia pokračovať. Nepáči sa mi taktiež fakt, že našu prácu rešpektujú viac súperi, proti ktorým hráme – Anderlecht, Fenerbahce či Dinamo Záhreb, Legia Varšava s Ľubľanou, ako ľudia v meste,“ dodal.

„Nikto si ani nevie predstaviť, aké je to zložité. Odohrali sme doteraz 33 stretnutí. Po tom, čo sa mi stalo v sobotu večer po zápase s fanúšikmi, som sa definitívne presvedčil o tom, že tu mám skončiť. Posledné štyri duely sa budem sústrediť na to, aby sme odviedli s hráčmi čo najlepšiu spoločnú prácu. Každý – odo mňa až po hráčov je profesionál. Vedia, že hrajú o svoju ďalšiu budúcnosť. Svoje rozhodnutie som im oznámil dnes krátko popoludní na spoločnom stretnutí,“ povedal Radoslav Látal.

Látal končí aj pre odchod Hoftycha

„Končím aj z dôvodu, že ma sem priviedol Pavel Hoftych, po dohode s majiteľom klubu, za čo som mu vďačný. Po jeho odchode nebudem mať okolo seba ľudí, ktorých poznám osobne a o ktorých by som sa oprel a nadviazal na úspešnú jeseň. Na jej konci prenechám začatú prácu môjmu následníkovi,“ uzavrel Látal.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie