Webnoviny - Svet

Latka piatich miest šancou pre výškarskú mlaď

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

BANSKÁ BYSTRICA 18. januára (WEBNOVINY) – Slovenský halový výškarský seriál HJC ProSport – Latka piatich miest vstupuje v stredu do svojho IV. ročníka. Podujatie organizované banskobystrickými klubmi HJC Prosport a VŠC Dukla malo v uplynulých troch rokoch dobrý ohlas, preto sa výškarskí nadšenci na čele s Ľubomírom Roškom a Radovanom Mišíkom rozhodli pokračovať v peknej tradícii aj v roku 2010.

„Zmenou oproti predošlým ročníkom je absencia mítingu v Dolnom Kubíne, kde rekonštruujú telocvičňu. A nebude sa skákať ani v Lučenci, ale v neďalekom Fiľakove. Dôvodom presunu je fakt, že tréner Pauko chce spopularizovať atletiku aj v iných častiach regiónu a chce nájsť ďalšie výškarské talenty. Myslím si, že seriál je vhodným spestrením krátkej halovej sezóny pre všetkých výškarov od žiakov až po dospelých. O jeho životaschopnosti svedčí aj množstvo rekordov jednotlivých mítingov a osobných rekordov pretekárov,“ poznamenal riaditeľ súťaže Radovan Mišík.

Podľa jeho slov by s výnimkou dvoch najlepších Petra Horáka a Michala Kabelku mali štartovať v seriáli Latka piatich miest všetci ostatní poprední slovenskí výškari – Lukáš Beer, Michal Ďurkáč, Matúš Bubeník, Dominik Lopuch, Lukáš Tekela, Ladislav Bašo či Maroš Póč.

Prvé podujatie IV. ročníka Latky piatich miest sa uskutoční v stredu 20. januára v Turanoch na IV. ročníku Martinskej latky. Ďalšie tri kolá základnej časti sa uskutočnia postupne v Podbrezovej (1. 2.), Fiľakove (11. 2.), Nitre (16. 2.) a seriál vyvrcholí finálovým podujatím vo štvrtok 4. marca v Banskej Bystrici ako predprogram medzinárodného halového výškarského mítingu Europa SC High Jump 2010.

V každej z 8 kategórií od žiakov až po dospelých postúpia do finále najlepší piati na základe súčtu dvoch najlepších výkonov zo základnej časti. Víťazi banskobystrického finále v kategórii žien a mužov budú mať možnosť štartovať na medzinárodnom mítingu Europa SC High Jump 2010 za podmienky prekonania 177 cm (ženy), resp. 212 cm (muži).

Program IV. ročníka výškarského seriálu HJC ProSport – Latka piatich miest:

  1. kolo: 4. ročník Martinskej latky (20. 1. o 11.00 h, telocvičňa ZŠ v Turanoch)
  2. kolo: 4. ročník mítingu Brezno 2010 (1. 2. o 10.00 h, ŠH v Podbrezovej)
  3. kolo: 14. ročník Skokanskej latky mesta Lučenec (11. 2. o 11.00 h, Fiľakovo)
  4. kolo: 3. ročník mítingu Nitra 2010 (16. 2. o 11.00, telocvičňa ŠG Nitra)

finále: národný program Europa SC High Jump 2010 (4. 3. o 10.00 h, ŠH na Štiavničkách v B. Bystrici)

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM